Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Jorkšír a Ridgeback

Příspěvekod Deniska » sob 21. úno 2009 23:27:48

Chtěla jsem se zaptat jestli je vůbec reálné si k plemenu jako je Jorkšír pořídit RR...Náš pejsek je takový malinký a agresivní ňafák hodně věcí se mu nelíbí a dává to jasně na jevo a chci si pořídit RR a mám strach aby se tihle dva snesli máte s tím někdo nějaké zkušenosti ?
Deniska
 

RE: Jorkšír a Ridgeback

Příspěvekod Pavel » ned 01. bře 2009 17:54:08

Mám doma tuto kombinaci psů,obě dvě fenky.Jorkšír je doma v bytě a RR ve dvoře.Každý den s ¨něma chodím ven do přírody a jejich soužití je vcelku dobré,až na vyjímky když si malý brání své teritorium,ale v podstatě s tím nic neudělá i když je starší a naoko je vůdcem smečky.
Pavel
 

dovolená u moře

Příspěvekod Iva R » úte 03. bře 2009 21:16:20

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte zkušenost s RR na dovolené u moře. Máme psa 1,5 roku. Přečetla jsem si všeobecné rady a doporučení, ale přivítám každou zkušenost. Díky
Iva R
 

Pomoc

Příspěvekod Lucie Široká » sob 07. bře 2009 12:30:34

Dobrý den.Měla bych na Vás otázku.Já sama toto plemeno nevlastním, ale moje sestra ano.Pořídila si ho, když byl její manžel na misi v Afgánistánu aby se dvěma dětma nebyla sama doma.Ale jak se ukázalo po mateřské dovolené si našla dost časově náročnou práci a na psa nemá čas ani ona ani její manžel.Nechci říct, že je pes zanedbáván to ne, ale bohužel je většinou na zahradě sám a docela se nudí.Sestra se teda rozhodla, že kdyby se našli nějací hodní lidé tak by jim psa darovala.Nevíte prosím o někom?Pes se jmenuje Derrek a jsou mu dva roky.Je hodný, ale moc zbrklý a potřeboval by trochu vychovat.Děkuji moc
Lucie Široká
 

byt

Příspěvekod Jana » pon 30. bře 2009 14:24:10

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli by RR vydržel v bytě.. jsem sama v 2+kk, který je dost velký a chtěla jsem nějaké větší inteligentnější plemeno (ne malého plyšáčka). rozhoduji se mezi dalmatinem, maď. ohařem a RR.
Poradí někdo?
Jana
 

RE: byt

Příspěvekod Kristina » stř 01. dub 2009 14:30:11

Dobrý den, reagji na váš dotaz.Máme RR, sice máme rodinný domek se zahradou,ale pejsek žije uvnitř, kde je maximálně spokojený, když doma nikdo není, tak má přístup jen do dvou místností, aby nám neležel kde nemá, musím nechat, že je v bytě velmi rád, většinu dne stejně prospí, navíc je to velmi tiché plemeno, které jen zřídka kdy vyje nebo štěká, takže by to mohlo vyhovovt i sousedům, kteří by o něm ani nemuseli vědět:-)Tak bych Vám mohla RR s klidem doporučit, alespoň mi z máme s RR takouvou zkušenost.
Kristina
 

Zbarvení

Příspěvekod Lucka » stř 08. dub 2009 18:03:35

Ahoj všichni, možná je to úplně blbý dotaz, ale nedá mi to a zeptám se :) Lze stravou změnit zbarvení psa ze světle pšeničné na červeně pšeničkou? Například přidáním karotenu do krmiva jako to lze například u psů s pálením?
Lucka
 

RE: byt

Příspěvekod Pokorny » úte 14. dub 2009 13:24:03

Dobry den, mame RR v Praze v 3kk, 90m2, jsme 2 dospeli a male dite. RR v byte neni absolutne zadny problem, pokud ma dost pohybu venku. Je schopen cely zbytek dne prospat. Ale je treba pocitat s tim, ze je to vetsi pes, vsude se plete, v zadnem pripade neuhne a je schopen vsechno prevalcovat. Taky vas casem naprosto vystrnadi z gauce, po kouskach, ale trpelive.
Pokorny
 

RE: Povaha

Příspěvekod Pokorny » úte 14. dub 2009 13:25:48

RR (mame fenu) je nekonfliktni a radeji z konfliktu vycouve, nez by se do nej poustel. Umi se branit, ale zrejme to vetsinou nestoji za to.
Pokorny
 

RE:

Příspěvekod Pokorny » úte 14. dub 2009 13:28:02

Podle me to bez discipliny nejde. Je to obrovsky pes a kdyz ho clovek nevychovava, tak je jak utrzeny ze retezu. Urcite byste ho mela naucit aspon zakladni povely: Lide maji predsudky a casto se RR vyhybaji. Potom, kdyz na nekoho RR zasteka (dela to malo, ale pak to stoji za to), tak jde nekdy o infarkt.
Pokorny
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena