s PP či bez PP

Diskuze o všem možném, co se nevešlo do ostatních témat

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Návštěvník » pát 27. srp 2010 15:11:15

Mám fenu bez PP a ve svém srdci nedělám rozdíl v tom, jestli má pp nebo ne. A stejně bych to cítila i kdyby šlo o voříška. A myslím že to je důležitější než trvat na sáhodlouhém rodokmenu. Má šest let a měla dvakrát štěňata, poprvé proto že jsme chtěli aby měla aspoň jednou štěňata a podruhé (a asi naposled)jsme chtěli jí i sobě tu radost zopakovat. Vždycky jsme si to moc užívali a štěňátka u nás měly výbornou péči, a pořád jsme s většinou nových majitelů v kontaktu, zajímáme se jak se pejskům daří a někdy se navštěvujeme. Myslím že ani není možné aby stejný přístup měl někdo, kdo odchoval stovky štěňat. Takže k těm MNOŽITELŮM. Prohlížela jsem si několik webových stránek chovatelů psů s PP. A vždy stejný scénář.Chovná stanice má několik fen, nejdříve výstavy a od uchovnění fen rok co rok štěňata. Tak kdo je množitel?
Návštěvník
 

RE: Mopsík s PP či bez PP

Příspěvekod Jan » pát 27. srp 2010 21:24:08

No to je právě ono,že každý hází špínu na chovatele psů bez PP,ale někdy opak je pravdou.Většina psů s vážnými nemocemi jsou ti papíráci.
Jan
 

PP nebo bez PP

Příspěvekod Mája » ned 03. říj 2010 15:37:22

Nikdy jsem nebyla zastáncem množení psů za účelem rychlého výdělku.Chovám pejsky už řadu let,vždy jsem měla psy s PP,nakonec u mě našli domov i dva pejsci bez PP,westík a yorkširka.Když se někdo rozhodoval,zda pejska s PP nebo bez,vždy jsem se ptala na účel pořízení pejska a spíše doporučovala s PP.Ano máte záruku ,že westík bude westík,york bude york a nebude to např.kříženeček westíka s něčím jiným.To se bohužel dneska stává,ale najít se dají i seriozní lidé,kteří tzv.neprzní rasu a prodají Vám westíka originál:-)) sice bez PP,ale je to westík.Proč to píši,nedávno jsem se rozhodla,po smrti svého pejska,že si pořídím nového samo sebou s PP.Jak jsem byla naivní,když jsem si myslela,že mám tímto zaručeno,čistokrevnost rasy.Po nalezní inzerátu jedné chov.stanice jsem se nestačila divit.Paní chovatelka prodávala štěnata jak s PP,tak bez PP.Bohužel to není ojedinělý případ,na upozonění na patřičná místa mi bylo sděleno,že pro o tom se ví,ale nic se s tím nedá dělat,protože chovatelka může říct,že jí ten inzerát dal někdo,kdo jí závidí úspěchy. Takže abych to shrnula,dneska už nejsem striktním zastánce toho,koupit si psa s PP,pokud nechci chodit na výstavy a nechci chovat,tak stačí pejsek bez PP,ovšem s rizikem,že může mít vady,to platí i chovatelích,kterým byl pes vyřazen z chovu pro hrubé vady a oni na něm pak chovají.V inzerátu pak máte pes s PP a štěnata bez PP. Není to ovšem žádná záruku toho,že pejsek bude zdravý a bez vad.
Záleží proto na každém,jak se rozhodně,určitě nejlepší je zajet k chovateli a okouknout v jakém prostředí psi žijí a nekupovat někde na tržnici apod. Bohužel záruku nemáte ani ve psu s PP ani bez PP,samo sebou vyjímky jsou,je spousta seriozních a slušných chovatelů. Takže vybírat dlouho a né se ukvapit,
Mája
 

RE: PP nebo bez PP

Příspěvekod Irena » úte 12. říj 2010 10:50:23

Mája..,naprosto s Váma souhlasím,je to všechno o chovatelích,jestli jsou seriozní nebo ne.Já po svých zkušenostech,bych si pečlivě vybírala od koho si štěňátko koupím a hlavně s jakou kupní smlouvou.Dobře sepsanou kupní smlouvu doporučuji všem,kteří si chtějí pořídit štěňátko s p.p. nebo bez,to je aspoň pro mne znak serioznosti chovatele.
Irena
 

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

cron