S vodítkem či bez vodítka

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Stana » ned 11. črc 2010 9:20:13

Ano, naučit psa na vodítku,
ale vodit ho na něm p o u z e když je potřeba. Je dobré si dát tu práci i s méně zvladatelnými pejsky a naučit je poslouchat, přijít na zavolání a pohybovat se jen okolo páníčka. Je mi líto psů, jejichž majitelé říkají: Já ho mám na vodítku on je ještě malý, pustím ho až bude starší aby mi neutekl. první co pes udělá, když ho pustí až třeba v 6 měsících z vodítka, že zákonitě zdrhne. Mám třetího psa a vodítko používám jen když je opravdu třeba. Pokud pes nebude ohrožen třeba silnicí, tak u r č i t ě bez vodítka. První měsíc bude krušný, ale vyplatí se to a budete mít psa, který ví, že má svobodu když to jde a nebude se bát nechat připnout na vodítko. Navíc psi na vodítku jsou agresivnější. Také doporučuji co největší kontakt s jinými psy - opět bez vodítka. Hodně štěstí všem.
Stana
 

RE: naučila bych pejska rada s voditkem

Příspěvekod klara » pon 19. črc 2010 19:48:36

Já bych taky byla pro kšíry, u malinkých plemen je i možné, že když mají vodítko připnuté na obojku a hodně s ním trhneme můžete malému pejskovi způsobit i poranění krční páteře.. (četla jsem to na jedné int. stránce).
klara
 

RE: naučila bych pejska rada s voditkem

Příspěvekod Návštěvník » úte 20. črc 2010 11:46:12

Mám tříměsíční štěňátko Yorkšírského teriéra a chodíme ven s kšírkami a svinovacím vodítkem. Štěňátko Žolík miluje procházky a kšírky na kterých má známku mu vyhovují, jen občas kouše vodítko, ale nesmím polevit a vždy když si toho všimnu řeknu fuj a přestane..:-D
Návštěvník
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod maf » úte 12. říj 2010 17:03:20

ano.přesně tak to je.a divim se nekomu ze vubec dokaže o takove zasadni veci jako je pes na vodítku diskutovat.ne každy je milovnikem psu,a ne kazdemu se libi pritomnost pejska.
maf
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Tereza » úte 12. říj 2010 19:01:07

Tak do školy snad chodil každý....
Tereza
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Tereza » úte 12. říj 2010 19:05:13

Mně tedy přijde lepší pes bez vodítka, který si mě a mého psa nevšímá, než zmítající se pes na vodítku, který štěká a vrčí a páníček si s ním evidentně neví rady...vždycky je to o lidech...a pak jsou výborní lidé, co začnou jančit, když vidí psa navolno - vyjeknou nebo udělají nějaký nepřirozený pohyb - to samozřejmě psa zaujme. Když se někdo bojí psů, ať prostě jde a nevšímá si jich...ignorace je nejlepší.
Tereza
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod maf » stř 13. říj 2010 17:58:48

no nevim,zda je toto zrovna ten spravny nazor.a podle mne jste zrovna jedna z těch chovatelek,kvuli ktere ostani obcane poukazuji na to jak jsou pejskari bezohledni...a toto je presne ten priklad..bezohlednost vůči druhym....majitel psa je plně zodpovědny za sveho pejska,a musi zajistit aby pejsek jakymkoliv zpusobem neohrozil a hlavně neomezil ostatni.pejsek na "volno"omezuje ostatni spoluobčany.a to je fakt.
maf
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Tereza » stř 13. říj 2010 21:04:29

Tak to jsem se vážně zasmála...Promiňte, ale mě taky omezujou děti, které do mě v parku vrazí, protože si "roztomile" hrajou a pobíhají. Myslíte, že se někdo omluví nebo je okřikne? Vždyť jsou to děti a ty má přece každý rád, ne? No, já třeba ne a taky nevyžaduju, aby je matky měly přivázané ke kočáru nebo je vedly za ruku. Když se mi připletou pod nohy, prostě je obejdu a neřeším.

A ještě mi řekněte, jak Vás omezuje pes, který kolem Vás projde na volno a nevšimne si Vas? Já za svého psa plně zodpovídám a ješte se mi nestalo, že by někoho ohrozil nebo omezil - ano, občas se stane, že stojí uprostřed chodníku a čuchá, ale stejně si tam může stoupnout já a kolemjdoucí mě holt obejdou...to zas není taková oběť, ne?

A mimochodem, jak si dovolujete mi říct, že můj názor není správný? Asi byste si měla uvědomit, co je to "názor"...
Tereza
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Tereza » stř 13. říj 2010 22:16:12

A ještě mi prosím prozraďte, z čeho usuzujete, že jsem "jedna z těch chovatelek" :) Že mám psa na volno? Nebo že poukazuji na to, jak se chovají lidé, kteří se psů bojí? To nebylo myšleno nijak výsměšně, ale jen jako rada, jak se k psům "na volno" chovat.
Tereza
 

Re: RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Návštěvník » ned 24. črc 2011 9:51:40

porch píše:V obci nemá pes bez vodítka co dělat. Je to věc ohleduplnosti i bezpečnosti. Někde na poli či na louce je to něco jiného. Musí mít ale perfektně zvládnuté přivolání!

Ano s tim plne souhlasim mam 5 mesicni fenecku jack russela a vencim ji jen s voditkem 8 m ve meste i kdyz perfektne zvlada povel ke me a 2 krat denne jezdime za mesto na pole kde se dostatecne spolu vyblbnem.Je to bezpecne hlavne pro pejska (voditko v obci ci meste)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron