S vodítkem či bez vodítka

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Pavča » čtv 14. srp 2008 14:59:42

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s používáním vodítek u menších psů. Máme v plánu pořídit si do bytečku yorkšíra nebo bišonka a od přátel dostáváme rozporuplné informace o tom, zda je lepší používat vodítko či ne. Když jsem byla malá, měli jsme vlčáka, který na vodítku nechodil takřka vůbec a poslouchal na slovo. U menších pejsků to ale může být jiné. Já osobně jsem spíše proti. A jaký je váš názor?
Pavča
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Marika » sob 23. srp 2008 18:56:03

Já mám kavalírku a ta chodí zásadně bez vodítka.Malý psi jsou šikovní ale lidi s nimi necvičí a to je škoda.učte své štěnátko přivolání a nechte jej bez vodítka.Při správném postupu máte za týden naučené takřka 100% přivolání
Marika
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Rena » sob 18. říj 2008 12:55:32

Chůze na vodítku patří k základní výchově psa. V některých městech a obcích se jinak než na vodítku ani psi pohybovat nesmí. Další věcí je, že jakožto zodpovědná majitelka psa určitě pochopíš, že jsou lidé co mají panickou hrůzu i z dvoukilového psa a tvoje ujišťování, že je vychovaný a poslouchá jim nepomůže. Stejně tak, přestože mám psy rozhodně nejsem nadšená z toho, když po mě cizí skáčou, nasedají mi do auta nebo napadají moje psy.
Rena
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod porch » sob 14. bře 2009 23:34:19

V obci nemá pes bez vodítka co dělat. Je to věc ohleduplnosti i bezpečnosti. Někde na poli či na louce je to něco jiného. Musí mít ale perfektně zvládnuté přivolání!
porch
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod arven » pát 20. bře 2009 16:03:49

každý pes může být bez vodítka,alen tehdy,když 100%zvládá základní povely,v opačném případě by se vám to mohko vymstít
arven
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod max » stř 20. kvě 2009 17:39:51

muze bez voditka jen pokud ve meste bude chodit u vas.vzdalit by se mel jen ne povel
max
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Eva - Feride » sob 11. črc 2009 23:01:20

Pavčo, moc Vás zdravím a jsem docela překvapená z nějakých příspěvků. Já osobně se psama praciji a troufám si říct že o nich a jejich výchově vím dost. Samozřejmě by měl pes zvládnout chůzi na vodítku bez problémů, ale z vlastní zkušenosti Vám mohu říct že je nejlepší mít vycvičeného psa, ať má 2, či 20 kylo, aby mohl s Vámi chdit navolno, nevyvolával agresi, či strach, tyto pocity se na vodítku stupňují. Já osobně nesnáším majitelé pejsků - jorkšírů, kteří nevědomě psovi ubližují tím že mají o něj strach a vemou ho do ruky když vydí o dvě kyla většího psa, budují v něm větší strach a pes má v hlavě zmatek a zbytečně doráží. Osobně Vám mohu poradit, tak jak jste vychovala vlčáka, vychovejte i jorkšíra. Já mám také malé psy a výchovu mám postavenou na tom že jsou to mazílci, ale poslouchat musí a nemám s nimi problém, chodí na volno s náhubkem a myslím že je málo lidí kteří by se báli 5kg psa, který okolo nich projde a ani jsi jich nevšimne, no vlastě se mě nestalo že by někdo jančil že je vydí na volno a to bydlím ve velkém městě. Hezký den a přeji ať Vám budoucí pejsek dělá jen radost.
Eva - Feride
 

RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Honza » sob 18. črc 2009 7:43:43

Evo, to ze pracujes se psy, je uctyhodne, ale ten tvuj pravopis ? ! Snaz se s tim neco udelat !!!
Honza
 

Příspěvekod Návštěvník » úte 28. črc 2009 11:55:45

Tak podle mě je pro psa určitě lepší pokud může chodit bez vodítka. Musí být ale na 100% poslušný a také musí umět na vodítku chodit. Jsou místa kam vás se psem bez vodítka ani nepustí a místa kde je bezpečnější mít psa na vodítku...
Návštěvník
 

Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod vanessa » čtv 20. srp 2009 12:13:37

Já jsem měla dva psi a vím ,že ve městě pes musí mít buďto náhubek nebo vodítko .U malích pejsků je lepší vodítko než náhubek.
vanessa
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron