šiperka

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod šip » pon 14. pro 2009 19:51:05

Nevím, nevím, kam bych v ČR znovu šáhla, abych se trefila na pěknou a ještě k tomu chytrou šiperku. Mám doma 3, z toho jeden povahově úžasný psík bohužel s epilepsií (prý po tatínkovi, hojně využívaném v chovu) a dvě Prachovské skály, obě poněkud svéhlavé a ne zrovna výstavně ideální. Fenu jsem raději vykastrovala. Opravdu se nový chov nedá srovnat s prvními odchovy u nás, můj první šiperák ( po rodičích právě z prvních vrhů zde)byl zcela jiného exteriéru, daleko kompaktnější a elegantnější....
šip
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Zdena » pon 14. pro 2009 21:28:58

Konečně pochopil někdo o co se mi jedná,šiperky z prvních vrhů byly z příbuzenských krytí např.(otec x dcera,matka x syn a pod.)I když štěňata byla blízce příbuzná,co se týká exteriéru a typu byla bez hrubých vad ,což bohužel dnes již neexistuje!!!!Proto šiperku z ČR nikdy ani zadarmo!!!!!
Zdena
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod šip » stř 16. pro 2009 16:07:09

fakt je, že Čipův otec byl i jeho dědečkem, a ten typ tady zanikl s posledním vrhem Jashisa. Současné české šiperky jsou nohatější, delší, méně svázané, prostě úplně jiné. Ale pro své majitele jsou šiperky i tak to nej... Ovšem chovat bych na té své feně fakt nemohla...
šip
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Zdena » čtv 17. pro 2009 20:00:31

Děkuji Vám ,že jste pochopila asi jako jediná o co mi jde.Chovatelé v Česku ovšem chovají na jakekoliv feně s jakýmkoliv psem.Zde se už nejedná o kvalitu,ale pouze o kvantitu.Neboli "hlavně ,že je co prodávat".Předem lituji majitele budoucích šťěňat!!!!!
Zdena
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Rýpal » stř 30. pro 2009 17:54:17

Olin nebyl přínosem do chovu a proto má většina potomků po něm z chovné stanice Rudolfovská skála tituly šampiónů krásy a líbí se na výstavách i zahraničním účastníkům. A navíc jsou velice šikovní a pracovití. Velice zajímavé. A co se týká paní Březinové nezmám nikoho lepšího, kdo by se věnoval chovu šipin s takovou péčí a láskou. Dál to komentovat nebudu. Nenávist z vašeho příspěvku paní nebo slečno Zdeno přímo vyzařuje. Je mi vás opravdu líto.
Rýpal
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Zdena » sob 02. led 2010 18:44:45

Olin nebyl přínosem do chovu,jeho bývalá majitelka ho chtěla nechat vykastrovat.Říkala ,to co tam bylo pěkné dávala fenka Beki z Veselského kopce.Byla po něm fenka Ardisie Rudolfovská skála která mněla rozpad kyčelních kloubů,tu vlastnila paní Březinová a strašně se k vůli tomu s majitelkou Olina pohádala,že s takovým psem kryje ,když se to tam vyskytuje v chovu.A teď s ním kryje paní Březinová-to už nevadí.
Zdena
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Rýpal » pon 04. led 2010 0:31:20

Mé informace jsou poněkud jiné a dojmy také - vlastním jednoho "roštáka" od paní Matuškové a při jednání s ní, nám říkala něco trochu jiného. Ale to je jedno, vy prostě máte svoji pravdu a diskusi nepřipouštíte.
Rýpal
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Zdena » pon 04. led 2010 13:51:02

Tak potom nevím ,proč paní Matušková říká každému něco jiného,asi podle toho jak se jí to hodí.A co se týče diskuse tak tu připouštím,ale nesnáším lež a přetvářky,která jsou v klubu šiperek pod vedením paní Daňkové ,už není poznat co je lež a co je pravda.Bohužel je to velká škoda.
Zdena
 

Příspěvekod Spike » úte 23. bře 2010 10:42:00

Ahojky hlasujte, dekuji

http://nejpes.blesk.cz/pejsci-67667.html
Spike
 

RE: máte rádi plemeno šiperky

Příspěvekod Tereza z Olomouce » pát 14. kvě 2010 18:55:50

Paní/slečno Zdeno!
Chápu Vaši rozhořčenost, ale myslím si, že způsob Vaší diskuze určitě nepřispěje ke kvalitě chovu, ani k jeho zlepšení či změně přístupu některých chovatelů. Domnívám se naopak, že tento styl hovoru jen rozdmýchá zbytečné půtky. Pokud máte výhrady k chovu šiperek v Čechách, měla byste je adresovat přímo jejich stěžejním chovatelům/chovatelkám. Záleží-li Vám na kvalitě chovu, pak je otevřená diskuze jediný způsob, jak něco změnit. Osobně mám však tento názor: žádný chov nemůže být stoprocentně bez vad, protože člověk je ten poslední tvor, který by Vám mohl jeho "neposkvrněnost" zaručit. S pozdravem Tereza z Olomouce
Tereza z Olomouce
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena