Stenatko dobrmanka

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Pocuravani

Příspěvekod Pepino » sob 03. led 2009 12:44:59

Dobry den, mame doma 3,5 mesicni stanatko dobrmanka, u ktereho mame problem s curanim a kakanim doma. Porad se nam nedari jej naucit chodit ven. Jsem s nim na prochazce treda hodinu venku a nic, pak prijdeme domu a udela hovinko hned. Druhou radu bych potreboval na zalezitost spani. Mam ho nechavat spat u sebe na zemi, nebo ho davat do ohradky ve spodnim patre. Kdyz je sam, tak hrozne knuci. Diky za radu...
Pepino
 

RE: Pocuravani

Příspěvekod Jana » pát 23. led 2009 20:15:41

Vždyť je to malé mimi, na nějakou nehodu má pořád nárok. Když se vykaká venku, chvalte ho, když doma (ale jen před vámi) dejte najevo nelibost, ale nebijte je. Když ho nenachytáte, prostě to ukliďte, žádné výčitky nemají smysl. Největší pravděpodobnost, že štěně vykoná potřebu venku, je hned po probuzení nebo nakrmení. Nesmíte ale otálet. Takový špunt se někdy venčí i každou hodinu. Tento problém řeší čas a důslednost.
Štěně nechávejte spát tam, kde chcete, aby spalo i v budoucnu. Když ho teď pustíte do ložnice, těžko ho budete později vykazovat jinam. Znám ale spoustu dobrmánků, co spinkají s páníky v posteli:)
Jana
 

RE: Pocuravani

Příspěvekod cofy » stř 18. bře 2009 20:01:40

Souhlasím s Janou. Jen na to vyjadřování nelibosti bych byl opatrný (co se týče intenzity), aby si to pes nevyložil tak, že nesmí čurat ve Vaší přítomnosti. Potom by mohl špinit v okamžicích, ve kterých se vzdálíte z dohledu nebo se otočíte. Měl jsem tohle s předchozím psem. Chce to s mrňousem chodit každou hodinu ven, také po tom probuzení a nakrmení, také po hře si psi často odleví. V noci k němu zpočátku dvakrát vstát. A mít ho stále na očích. Postupně vypozorujete, co pes dělá před vyměšováním a stačíte zareagovat. Když psa přece jen neuhlídáte, je třeba to po něm očistit, ale také vydezinfikovat a přetřít třeba octem, aby to necítil. Pes je zvíře zvyku a má tendenci vyměšovat na jednom místě. V tomto věku není ještě nic ztraceno. Kdyby problém přetrvával, pár vět najdete na www.hkvet.cz/main/dotazy3.htm. Přeji hodně trpělivosti a úspěchu.
cofy
 

RE: Pocuravani

Příspěvekod karell » stř 18. bře 2009 20:17:27

Jana píše, nebijte je. Souhlasím. Já myslím, že pes se nemá vůbec bít. Dobrman je zvlášť citlivý na hrubé zacházení. Staré rady rádoby výcvikářů bývalého SVAZARMu typu "Pořádně ho seřežte a bude váš!" možná zafungují na německého ovčáka (když chcete mít poslušného ale zlomeného psa), ale ne na dobrmana. Důslednost a spravedlivé vedení, tak jsem u svých dobrmanů, ruských teriérů a velkého knírače dosáhl úspěchu. Jakmile ve vás pes tohoto typu ztratí důvěru, už s ním nezmůžete nic.
karell
 

RE: Pocuravani

Příspěvekod pejskar.cz » čtv 19. bře 2009 1:04:48

Dobrý den,
Cofy, nemohl jsem si nevšimnout, že odkazujete na stránky veterinární stanice. Pokud jste veterinář a ještě z navíc z HK, ozvěte se prosím. V zápatí je odkaz na kontaktní formulář. Možná bychom se mohli domluvit na spolupráci, která by byla výhodná pro obě strany.
díky
pejskar.cz reakce na… odpovědět
pejskar.cz
 


Zpět na Psí plemena