Tosa Inu

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Tosáčci

Příspěvekod Balgi » stř 26. lis 2008 21:44:12

Tosa Inu je fakt parádní pejsek, kterej se dá lehce všemu naučit. Má rád i malý děti a je děsně věrnej...
Balgi
 

RE: Tosáčci

Příspěvekod Eliska » stř 03. pro 2008 0:37:10

To máš pravdu, velice chytrý pes,jednu mám doma.
Eliska
 

Tosa-inu

Příspěvekod Dan » ned 28. pro 2008 13:10:43

Mate pravdu přivezli jsme si 7mesíčni fenku je skvela.Trochu bojácná když jdem ven.K detem je supr ma je rada!Potřebuju poradit když jdem ven najednou se zastaví a nechce jít a chce jit na zpet.Jinak je moc milá
Dan
 

Tosa-inu

Příspěvekod Katka » ned 28. pro 2008 13:14:41

Mam užasnou fenku miluje deti je ji už půl roku a notřebujeme ji naučit na poveli třeba že neco nesmí nebo aby zustala atd.jak na to poradíte mi?Jinak je strašne hodna.
Katka
 

RE: Tosa-inu

Příspěvekod Lucka » pát 23. led 2009 23:50:48

Mám doma pejska tosáka. Řekla bych, že nejjednodušší bude naučit povel FUJ. Ale to už by měla dávno umět. Učí se to hned jak si pejska přivezete domů. Jednodušše změníte intonaci hlasu, můžete trochu zvýšit hlas a jak pesan přestane tak ho pochválíte. Pokud chcete učit zůstaň, dáte povel sedni nebo lehni, poté zůstaň a jak chvilku vydrží tak hned pochválit plus odměnit pamlskem. Postupně budete prodlevu v pamlskách zvyšovat, ale je to běh na dlouhou trať a to nejhorší vás teprve čeká (puberta). Právě kvůli ní byste už povely měla mít zvládnuté, protože v té době obvykle pejsek ohluchne a je těžké něco ho naučit.
Lucka
 

Tosa inu

Příspěvekod Anna » úte 03. úno 2009 11:03:18

Mame fenku bez pp a chteli bychom myt stenatka ma tu nekdo pejska bez pp moc dekuji za depsani.
Anna
 

RE: Tosa inu

Příspěvekod Míša » ned 26. dub 2009 2:03:28

Dobrý den a kolik je fence? Mate nejakou fotecku?kdyztak poslete na email diavollina@seznam.cz.a muzete kdyztak neco napsat o ni...zatim
Míša
 

RE: Tosa inu

Příspěvekod sara » úte 05. kvě 2009 14:46:58

dobrý den, my hledáme psa tak akorat na hlídání pozemku 2000m2, je tosa-inu i hlídač, poku d je hl9da4 a vy budete mit stenata tak se prosim ohlaste. dekuji mockrat s poozdravem sara
sara
 

Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod Dan » úte 05. kvě 2009 15:08:10

Ahoj, včera jsem si přivezl domů Tosí slečnu Aimi. Jsou ji již 3 měsíce. Byla vychovaná v rodině s dětmi. Asi jí chyběl kontakt s lidmi a zvířaty v okolí. Protože je velmi bojácná a na cizí lidi vrčí. Prý by potřebovala zvednout sebevědomí aby v budoucnu nebyla agresivní. Nevím jak na to. Poradí někdo? Díky.
Dan
 

RE: Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod Eva » stř 13. kvě 2009 10:55:46

Ahoj, měla jsem se svou fenečkou ten samý problém, bála se snad všeho, hluku, kol.bruslí,aut,kol,lidí,hlučných dětí.Přitom jinak ustrašená nebyla, naopak byla veliký bojovník, prostě jinak zdravé,živé štěně které mělo problém se strachem převážně jen venku.Byla špatně socializovaná.Od jejích 9týdnů s ní pracujeme, začali jsme chodit mezi lidi třeba si jen sednout a dívat se jak kolem nás chodí, nenechávali jsme fenečku ale hladit cizím pokud se bála, jezdíme hodně vlakem, autobusem atd.bereme jí do přírody i do města, všechno co jí zajímá (je hodně zvědavá)ji ukazuji a dám očuchat, mluvím s ní jak s malým dítětem. Domú si zvem hodně známých, chodí za námi děti i vnoučata a doma na svým je fenečka nejjistější.Výsledky se dostavují pomalu,je to běh na dlouhou trať ale stojí to zato.Dnes má naše holka 1 rok a je v pohodě, občas jí sice ještě něco vyleká ale už se jedná spíš o věci s kterýma se nikdy nesetkala a jsou hodně hlučné. Jinak je to už dnes velice sebevědomá fenečka.Ale stejně si i dnes někdy říkám že to, co jí někdo měl a nebyl ochoten nebo schopen dát do dvou měsíců věku já musela tak dlouho a pomalu napravovat. Tak držím palce a přeji hodně trpělivosti, štěňátko vám to tisíckrát vrátí. Pěkný den Eva Ž.
Eva
 

Další

Zpět na Psí plemena

cron