výchova

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Příspěvekod figo » čtv 18. čer 2009 9:03:20

Dobrý den,
od soboty jsem si z útulku pořídil malého münsterlandského ohaře. Jsou mu asi 2 roky. začali jsme s výcvikem a tuším (vzhledem ke stáří psa), že to bude chtít více trpělivosti :). Nicméně největším "trápením" je venčení psa na vodítku. (zatím si netroufnu ho pustit). Chtěl jsem se zeptat, zda je vhodné použít ohlávky či dokonce "elektronický obojek". (nicméně do toho se mi moc nechce). prosím o případné zkušenosti a názor na tuto "výchovu" (ohlávka či obojek). Děkuji

figo
 

RE:

Příspěvekod fuges » pát 19. čer 2009 0:33:28

Psa rozhodně nepouštějte, dokud nemá zvládnuté přivolání. Zatím si poříďte třeba stopovací šňůru, aby měl trochu volnosti. Tu může třeba vláčet za sebou a vy budete vždy v dosahu, můžete ji zašlápnout (pár uzlů na konci podmínkou). S ohlávkou nemám zkušenosti, prý to funguje. Elektronický obojek bych nepoužíval. Osobně to považuji za prostředek, který patří do rukou profesionálům. Pokud pes táhne, tak vždycky zastavte a rozejděte se, až povolí. Pes musí zjistit, že vy tu procházku koučujete. Musí pochopit: "Pokud budu táhnout, budu stát na místě". Je to velmi náročné na trpělivost, ale funguje to. Když to bude vypadat beznadějně dlouhou dobu, k zastavení přijde škubnutí vodítkem, které bude pes vnímat nelibě. Někdy se dá využít pamlsku, kterým psa zaujmete, někdy pomůže oblíbená hračka, která upoutá pozornost. Samozřejmě tam musí být hodně pochvaly a pamlsku a při nevhodném chování změněná intonace hlasu. Pes by měl být před výcvikem vyběhaný a lekce by neměly být dlouhé. Zkuste se přihlásit na nějaké DOBRÉ cvičiště, tam mají jistě bohatší zkušenosti než já. Snad Vám něco z toho pomůže. Přeji hodně trpělivosti a hlavně radosti s novým členem rodiny.
fuges
 

výchova

Příspěvekod Maki » stř 02. pro 2009 23:50:48

Dobrý den,potřebovala bych poradit,máme doma dvě 10-ti týdenní šťěňátka jsou to kříženečci bráškové.Vím že jsou ještě hraví ale jejich hry tedy vlastně skotačení je na mě někdy dost kruté až dochází ke kňučení,potřebovala bych poradit jestli jim to zakazovat jako oddělovat je při jejich hrátkách,nechtěla bych aby v dospělosti byli na sebe nějak zlí,jinak na sebe agresivní nejsou jsou to ještě mimina tak prosím o radu děkuji
Maki
 

RE: výchova

Příspěvekod Monika » stř 16. pro 2009 18:32:18

Dobrý den,hraní i kruté skotačení je u štěnat i u dospělých psů normální,krásně se tak vyřádí a unaví.S agresivitou to nemá nic společného-mám 4 psy a takhle spolu dovádí pořád.
Monika
 

poraďte mi někdo

Příspěvekod Návštěvník » čtv 17. pro 2009 13:59:30

dobrý den , mám fenku KPP , jsou jí 2 měsíce , potřebuji poradit , jestli mám nějak řešit její přílišnou nedůvěřivost vůči cizím lidem ,kteří k nám přicházejí , nechce s nimi nic mít vrčí na ně a štěká , jenže venku je to pravý opak , tam je velmi bázlivá a pokud se k nám někdo přiblíží tak by nejraději vzala do zaječích , nevíte někdo co s tím ? Děkuji Kyra
Návštěvník
 

RE: poraďte mi někdo

Příspěvekod Scylla » čtv 17. pro 2009 15:30:26

Socializovat a znovu socializovat. Nechlácholit, když se bojí, netrestat za vrčení nebo štěknutí, nenechat utíkat nebo se schovávat před zdrojem strachu. Bylo by dobré zachovat naprostou suverenitu, klid, pohodovou atmosféru a nechat jí hladit poučenými lidmi, kteří by měli dodržovat určité zásady: budou k ní přistupovat klidně, nebudou se jí dívat do očí a otočí se k ní ramenem, sednou si na bobek a ruku nepovedou shora dolů na psa, ale naopak zdola nahoru tak, aby pes na ruku viděl. Dávejte při tom pozor na to, aby pejsek dýchal, aby nešel do hysteráku. Psa nikdy netahejte k lidem, ale zabraňte mu v úhybném manévru tím, že si ho posadíte před nohy tak, aby nemohl zacouvat, také si sednete na bobek, přátelsky si popovídáte s příchozím, hladíte pejska i vy i on.
Scylla
 

RE: poraďte mi někdo

Příspěvekod Kyra » čtv 17. pro 2009 15:34:25

mockrát děkuji :) bála jsem se že na to nic není :) je to můj teprve druhý KPP :) ten první je 12 letý a s lidmi i pejsky vychází dobře i s cizími .) těch si nevšímá :)
Kyra
 

Výchova

Příspěvekod Simona Indráčková » úte 19. led 2010 12:02:53

Dobrý den,
od pátku máme maltézačku,stáří 1é týdnů.Vše zatím v pořádku,ale dělá nám problémy chodit čůrat do připravené krabice.Dali jsme tam kočkolit a pokaždé když se vyčůrá nabo nedej Bůh hůře,tak ji do toho strčím čenicha pákrát ji bouchnu na zadek a vložím ji do krabice i s utřenou močí.Sice kňučí,ale chtěla bych aby se to co nejdříve naučila.Venku ji to nedělá problém(vždy je za to pochválena že je pašák),na obojek a vodítko si zvykla dobře.Moc děkuji.Ostatní zvládáme skvěle.Ještě jednou děkujeme za radu.
Simona Indráčková
 

RE: Výchova

Příspěvekod Scylla » pát 29. led 2010 19:53:14

Naučte jí,aby se venčila rovnou venku, na co do krabice, není to kočka. Později byste s tím mohli mít problémy. Bít štěně za to, že se vyvenčilo, je naprostá pitomost a to je ještě slabé slovo. Utřená moč hozená do krabice a bití psa v krabici - to je, jako když psovi řekntete - nelez do té krabice, protože tady to smrdí močí a ještě tě tam bijou... . Pejsek se venčí do několika minut po probuzení, po nakrmení a jinak nejméně každé dvě hodidny. Je třeba v tuhle dobu pejska odnést tam, kde se vyvenčit má. Nadměrné chválení může vést psa ke stresu a pak se s venčením bude schovávat a dosáhnete pravého opaku. Mimochode, dítě, které se v přibližně jednom roce počůrá do plenky, byste za to taky bila a házela do krabice? To je ale blbost, co? Tak proč to děláte tomu štěněti???
Scylla
 

RE: Výchova

Příspěvekod Návštěvník » sob 30. led 2010 11:54:56

Dobrý den,když jsme našeho,teď již dvouletého pejska učili,že čůrat a kakat má venku,postupovali jsme takto:Běželi jsme ven okamžitě po probuzení a potom jsme chodili 3dny po půl hodině a pak prodloužili interval o 10minut a stále jsme prodlužovali až jsme se dostali na běžné venčení.Chtělo to sice čas a trpělivost,ale krásně se to naučil,bez hubování a nedej bože bití.A jinak také nechápu,proč by pes měl chodit do krabice,co je to za nesmysl?
Návštěvník
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron