výcvikové obojky

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Elektronicke obojky

Příspěvekod barny » ned 10. led 2010 14:04:03

Tento obojek mám,je určen k výcviku psa jestliže pejsek nechce poslouchat.Poslouchat se naučí velmi brzy-jestliže neposleche píšťalkou dostane upozornění,že má poslechnout.jestliže neposlechne,dostane malý el.výboj.Po velmi krátké době se naučí povelům a když náhodou neposlechne tak po signálu píšťalky určitě poslechne.Protože kdyby neposlechl,tak už ví co by bylo.Nyní el.výboj nepoužívám-pouze píšťalku.
barny
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2010 16:24:16

Podle vašeho popisu máte vztahy a výcvik psa založené na donucovacíh prostředcích a na nátlaku. Jestli jste ho používal tak, jak popisujete, je mi vašeho psa velmi líto. Používat elektriku jako dálkový bič je sprosťárna a je to selhání psovoda, když mu došly lepší argumenty. Mám teď psy dva, nějakou zkušenost s výcvikem mám i z minulosti. Nikdy moji psi neměli na krku nic jiného než nestahovací obojek a jsou ovladatelní a poslušní tak, že chodíme dělat ukázky na cvičáky, jak má vypadat ovladatelný pes. Nemáme problém s přivoláním od koček, srnek, háravých fen. Není to o obojku a právě lidem, kteří ho používají tak, jak jste tu popsal, vůbec nepatří do ruky.
Návštěvník
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2010 17:58:16

Ano,toto je i můj názor. Náš pes poslouchá a nikdy jsme nic takového nepoužívali,ven chodíme bez vodítka a nikdy jsme neměli problém,že by nás pes neposlechl.Je to o lidech a lidé,kteří neumí psa vycvičit bez násilí,obojků atd. by psa snad ani mít neměli.
Návštěvník
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod barny » ned 14. bře 2010 16:56:31

Vidím,že máte štěstí na pejska který se dá lehce vycvičit.Přál bych vám pejska ,který je osobnost a těžko se cvičí.Tak by jste zkusil elektronický obojek,který není zrovna nejlacinější a pokusil se pejska vycvičit nebo v horším případě jak se pejska zbavit.Budte rád,že máte pejsky jaké máte,protože jiné by jste nevycvičil.
barny
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod nerozumím » stř 31. bře 2010 10:47:12

Samozřejmě, že to není o lidech, ale právě o psech. Vždy je to o plemenu psa a jeho charakteristikách. Je zřejmé, že není možné srovnávat výcvik např. labradora s výcvikem huskyho. Proto je třeba si uvědomit, že za jistých okolností je použití obojku na místě. Je to stejné téma, jako úvaha na téma, zda je výchovný pohlavek dítěti akceptovatelný či nikoli. Pes musí akceptovat svého pána jako autoritu, jinak to může být i nebezpečné. Podle mého názoru je to jako se vším, používání obojku v rozumné míře není škodlivé, právě naopak.
nerozumím
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod Návštěvník » stř 07. dub 2010 10:54:14

Dobrý den,mám RR pejska 3 roky a používám elektrický obojek.Nestydím se za to a ani nebudu.Mám vyzkoušené všechny impulzy na sobě.A proč ho používám,to je jednoduché,jako 6-týdenní štěně byl napadený velkým psem - reakce napadá teď pejsky on a dokonce preventivně každého i fenky než zjistí, že by si s nimi radši hrál, navíc je velký ochránce rodiny a v prostoru našeho domu nás brání.Na cvičáku respektuje pejsky,ale nesmí se k němu přiblížit,pouze ti,kterým to dovolí.Navíc je to lovecký pes a i když bydlíme v městě máme tu spoustu zajíců.V první řadě mě poslouchá,dokonce se snaží sám sebe ovládat zalehnutím,ale je to silnější než on a protože si strašně rád běhá na volno,a je to velký pes a pohyb potřebuje,tak jsme zvolili elektrický obojek.Nepoužívám už dva roky elektrické výboje pouze zvukový signál a to až po neuposlechnutí příkazu.Rozhodně jsem klidnější já a eventuálně i ostatní pejskaři,když mám 45-ti kilového psa pod kontrolou.Ale správně se tady píšete,že je třeba každého pejska učit s elektrickým obojkem jinak a ano a můžete ho tím i zkazit,pokud ho budete používat špatně.Můj syn by si nikdy nedovolil mu dát elektrický impuls jen tak,že si nesedl, na to máme povely.Navíc syn ho nesmí používat,jedině když jsme spolu venku a eventuálně ho přivolá zvukem.Navíc souhlasím s Barnym, že každý pes je jiný a ze silnou osobnosti psa (to je i náš pejsek), to můžou někteří jedinci vzdát a pak se psů zbavovat.Nashle Petra
Návštěvník
 

Příspěvekod Návštěvník » úte 13. dub 2010 13:14:10

psi ani žádná jiná zvířata nejsou otroci co kdyby elektrický obojek dal na krk někdo vám líbilo by se vám to? stejně tak sem i proti dostihům a proti čemukoli co takle souvisí se zvířaty ste lidi máte rozum nejste divoká zvěř uvědomte si že zvířata jsou milá a musíme se k nim chovat tak jak chceme aby se chovali oni k nám
Návštěvník
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Návštěvník » úte 13. dub 2010 13:17:50

s vámi souhlasím
Návštěvník
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Návštěvník » úte 13. dub 2010 13:25:04

s vámi souhlasím psi nejsou otroci taky se divím že to vůbec prodávají ty co to používají by měla policie na mítě trestat brutální smrtí tímto obojkem
Návštěvník
 

RE:

Příspěvekod Andrea » pát 16. dub 2010 5:01:27

To se mi líbí tyhle s prominutím kecy. Mám psa z útulku, je to kříženec. Rok ho učím na stopovačce,on prostě ví, že tu šňůru táhne za sebou. Nemám ho od malička, neměla jsem možnost ho vychovávat od štěněte. Teď, pokud není na stopovačce a pustím ho navolno, utíká...Co tedy s tím? Já taky dostala od mámy výprask, když jsem byla malá..a ne jednou... Mám ho nechat, aby běhal 500m ode mě, do silnice a za zvěří? Čekat až se vrátí a pak ho pochválit? Jistě...zkoušela jsem to, bez efektu... taky mi ho málem už přejelo auto...On ví, že ho prostě nechytím, dokud on sám nebude chtít...A chytráci s řečma o tom jak se pes nesmí trestat mě opravdu iritují...I děti se trestají a ty co v životě nedostali na prdel, jsou většinou nevychovaní spratkové...
Andrea
 

PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron