výcvikové obojky

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

RE:

Příspěvekod Andrea » pát 16. dub 2010 5:34:05

Ještě bych chtěla dodat, že to s těmi tresty a dětmi co nedostali na prdel, bylo myšleno v uvozovkách. Svého psa miluji. Netrestám ho výpraskem, ale po čtyřech hodinách mrznutí a strachu co se psem je, když ho nemám v dohledu, ho pak těžko můžu s vlídností pochválit a dát mu pamlsek, když vím, že příští den to udělá znovu. Nechci, aby celý život trávil přivázaný na vodítku. Opravdu podstivě trénujeme, odměňuji ho, za každý sebemenší pokrok. Ale pokud elektronický obojek pouze zavrní (SAMOZŘEJMĚ bych to nejdřív vyzkoušela na sobě!), myslím, že je to asi takové jako když s ním zprudka škubnete na stopovačce. Já jen potřebuji, aby věděl, že i když je ode mě vzdálený, stále na něj nějakým způsobem dosáhnu... Nebo myslíte, že držet celý život psa na vodítku není týrání? Že to, když se mi vysmekne i s vodítkem, běhá kolem cizích lidí, kteří jsou schopní ho nakopnout, aby neobtěžoval, to není týrání? Pokud ho pokoušou cizí psi, to není týrání? Pokud jste elektronický obojek nezkoušela sama na sobě, tak ho předem neodsuzujte...možná je to menší zlo než nechat loveckého psa celý život na šňůře...
Andrea
 

RE:

Příspěvekod Martina » pon 19. dub 2010 16:19:41

No tak ano,souhlasím s tímto názorem.Ono je to opravdu jako s detmi-je potreba stanovit jiste hranice, a kdyz k tomu pomuze treba takový obojek, proc tedy ne.Sama ho tedy nepouzivam,ted jsme nasadili obojek antiparazitární Kiltix, neb klistata už utoci:-(.
Martina
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2010 5:43:03

Stejně tak ho ten 8letý parchant mohl tlouci ne? Prosímvás...to jsou takové bláboly co tu píšete...neskutečné...neustále se tu argumentuje chybami ve výchově štěněte ....uvědomte si, že ne vždy za to může naše chyba ve výchově...např. tehdy, když nemáme svého psa od štěňátka, že?
Návštěvník
 

RE:

Příspěvekod Věra » úte 20. dub 2010 9:05:21

Dokážu pochopit rozporuplné názory na elektrický obojek. Opravdu záleží na jeho použití a v nesprávných rukou může nadělat víc škody než užitku. Na druhou stranu ale věřím, že při správném použití může pejskovi dopřát kýženou svobodu. Nechápu ale co máte proti dostihům?! Máme Vipeta, s různým nadšením s námi provozuje různé aktivity, ale takovou radost a nadšení, které prožívá při běhu za střapcem mu ničím nenahradíme. Díky skvělým fotografům máme ten výraz naštěstí zachycený a můžeme to porovnat. Je to činnost pro kterou pes vyrostl a kterou má dovolenou (myslím oproti honění živých zajíců), proto se z ní může naplno radovat. Když nedovolíte chrtovi běhat, je to týrání. A netýká se to jen chrtů. Coursing běhají se stejným nadšením i jiná plemena.
Věra
 

RE: Máte zkušenosti s protištěk.obojky prosím?

Příspěvekod Andrea » pon 26. dub 2010 3:50:10

Stejně tak ho může nezřízeně mlátit když je to magor ne? Tyhle bláboly o krutosti o jsou o ničem...je to o lidech kteří metodu a nebo pomůcku používají...je to úplně jedno
Andrea
 

El.obojek ano

Příspěvekod Klára » pát 30. dub 2010 12:45:42

I já jsem na svém psu vyzkoušela el. obojek. Mám obojek, který má 30 stupňu výboje a sama jsem si na sobě vyzkoušela, jakou ránu to dává. Stupeň 5 je jen takové zavrnění, 10 štípne. Já musela el. impulsy dát asi tak tři první den a od té doby už stačí vždy jen zvukový signál a pes hned ví, že musí přijít. Obojek mám skoro rok, pes se neuvěřitelně změnil, dříve nebylo možné ho pustit z vodítka, hned někam utekl, skákal po lidech, honil zvěř apod. Nyní na procházkách vodítko ani nepoužiju, jasně pochopil, že se musí poslouchat i když je na volno. Myslím, že za těch pár mírných el. impulsů to stálo a přineslo mu to možnost mnohem větší svobody. Rozhodně to na něm nenechalo žádné psychické následky, není ustrašený ani se mě nebojí, jen pochopil, že já jsem Šéf i když ho pustím z vodítka.
Klára
 

RE: Elektronické obojky NE!

Příspěvekod Shemain » stř 23. čer 2010 0:17:37

Milé dámy, tohle se týkalo výcvikových - nikoli antištěkacích obojků. Než začnete moralizovat, přečtěte si laskavě na co reagujete
Shemain
 

RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod Sana » ned 11. črc 2010 9:38:28

Výcvikový obojek ANO, pokud není majitel magor, sadista a nechce mít psa na dálkové ovládání.
Vlastním obojek a nedám na něj dopustit.
Sice leží již rok ve skříni, protože jej už nepotřebuji. Myslím, že zvukový signál popř. nejmenší impuls je lepší, než ho škrtit na obojku, nebo něčím řezat. Když se pes vrátí dostane odměnu a ví že u pána je mu nejlépe. Myslím, že je to dobré i pro bezpečnost psa, aby se naučil nechodit na silnici.

Sana
 

Elektronický obojek

Příspěvekod Elizabeth » stř 25. srp 2010 10:04:49

Dobrý den, mám Německého ovčáka, který má svou hlavu a někdy se mu nechce vůbec poslouchat. A v těchto situacích, jsem přemýšlela o elektronickém obojku. Elek. obojků je mnoho druhů, ale já jsem pouze myslela jen s funkcí vibrace. Abych psa, upozornila že má splinit daný povel. Děti nemáme, takže by obojku nebylo zneužíváno. Četla jsem že to psa vůbec nebolí, ale je mu to pouze nepříjemné. Pro mého psa, chci pouze to nejlepší a nikdy bych mu neubližovala, je to jenom pouze NO s vlastní hlavou, a kdo by chtěl neposlušného NO?...Proto se vás ptám, doporučili byste mi teto obojek? Nebo jaké s ním máte zkušenosti?
Děkuji mnokrát.
Elizabeth
 

el. obojek

Příspěvekod papaja » čtv 26. srp 2010 12:48:28

Dobrý den. S el. obojkem mám jen dobré zkušenosti. Máme doma teriéra, takže poměrně divoké plemeno a navíc je teď v pubertě, takže blázní o to víc. Díky el. obojku se naučil, že pokud neposlechne na přivolání, bude potrestán. Můžeme s ním teď chodit na procházky aniž by musel být pořád na vodítku a prostě si myslím, že v našem případě obojek spnil svůj učel, alespoň částečně. Můj problém je totiž následující... Od začátku jsem byla proti a na našeho pejska jsem obojek nechtěla použít a dávat za něj několik tisíc. Ale zrovna v té chvíli prodával jeden známý starší obojek za pár stovek, tak jsme ho koupili. Jak již bylo řečeno, obojek nám velmi pomohl. Ale nejsem si jistá tím, jak moc má na psa působit. Když třeba vidí srnku atd., el. impuls ho neodradí od toho, aby za ní běžel. Proto by mě zajímalo, jestli je toto normální a nebo jestli novější obojky jsou silnější? Někdy mám totiž pocit, že impuls je natolik slabý, že pes si z něj nic nedělá. Děkuji za radu
papaja
 

PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron