výcvikové obojky

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Re: RE: Elektronicke obojky

Příspěvekod zuzana » stř 26. říj 2011 20:03:52

Děkuji že jste reagovala na nesmislné používání ele.obojku.Sama mam psa z útulku a je to bezva pes, cvičim ho sama sice ještě má sví dny, ale je mladý a už zažil žeho lidi vyhodili.Ale nikdy bych mu nedala ten nesmysl na krk.Ať si ten obojek dá na krk a vyskouší to každý ještě předtím než to dá psovi a vynásobíto myslím že 5*.Setkávala sem se se psi které lidi skazili a buď končí v útulku nebo u veterináře kde ho uspí.Lidi sou divní tvorové.
zuzana
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod kamila » pát 28. říj 2011 22:44:42

Tak to opravdu z Vás mluví nevědomost, obojek je na principu elekronických impulzů, nejsou bolestivé sama jsem vyskoušela na sobě. Dokonce to používá každá druhá žena na hubnoucích pásech co si připevňují na těla na zpevnění :)) Já to používám a vycvičila jsem tak bez jakéhokoliv napomenutí či trestů jako u běžného výcviku svého pitbula. Pejsek mi na nikoho neútočí, neskáče, nebere jídlo, chodí u nohy a okamžitě přiběhne na zavolání, odvolám ho i od hárající fenky a vklidu, obojek přitom použiji jednou za měsíc, pejsek se na něj těší, jelikož dobře ví, že nebude na vodítku ale na volno, neporušuji tak zákon na týrání zvířat celoživotním voděním psa na vodítku! Samozřejmě musíte dodržovat věk psa a sílu intenzity impulsu, dokonce jsem měla psa který nereagoval ani na ten nejsilnější impuls ! Takže to asi nebude tak jak tvrdíte! Zachránila jsem několik nezvladatelných hyperaktivních psů před dáním do útulku, jelikož ho majitelé nezvládali, jen jedno zapůjčení obojku stačí aby pejsek poslouchal ihned a bez žádných problémů, pejsek si chodil k majiteli jen pro samé pochvaly, narozdíl od neustálého rozčilování a napomínání atd., což pejskovi nedělá dobře. Doporučuji hlavně těm, co jsi psa pořizují jen na parádu a nepracují s ním na výchově psa, jelikož je to pracné a oni jsou líní ignoranti, pes neumí přijít ani na ten nejzákladnější povel jako je přivolání, mě to zvládal i půlroční jorkšír !!!! Nebo jste snad někdy potkali někoho komu přišel pes na zavolání, jen když jste od cizího psa 10km :)), když jste blíž, nikdy ho pán nezastaví. Takovým lidem pes do ruky nepatří, s tím se musí bohužel smířit, pak nás jejich psi obtěžují. Naopak, kdyby každý byl tak zodpovědný jako ti co ho používají, nikdy by se nemuseli řešit problémy s útokem psů na lidi, majitele, děti, psy, jiné zvířata a také utíkání z pozemků, jelikož existují verze elektronické neviditelné ploty a protivycí obojky, konečně by se sousedi vyspali.....že? Je to nejspolehlivější zajištění psa na světě, z vodítka se každý desátý pes majiteli vysmekne nebo vyvlíkne z obojku, či spadne při rvačce košík, to není vůbec spolehlivé zabezpečení, už několikrát jsem byla svědkem hrůzných případů, ano, člověk nemá velký mozek, víc rozumu má pes jak naznačujete.... Pak Ti slušní přicházíme o své psy hloupím zákonem !!! To by byl na světě klid a mír a přesto bychom si mohli pořídit i ostřejšího psa na hlídání, os. ochranu a žít svobodně.
kamila
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod Jarda » ned 30. říj 2011 10:46:35

Dobrý den,
Kamilo, elektrický obojek doma mám, pás na hubnutí ne. Každopádně si nemyslím, že intenzita impulsů je stejná. Pokud ano, tak to hubnutí by fungovalo podstatně víc, protože každý by si rozmyslel, jestli si ještě kousne, pokud dostane takovou prdu.
Já mám obojek, který má dvě funkce. Nejprve vibrace a pokud chci, mohu dát elektrickou ránu. Sám jsem si to na sobě vyzkoušel a je to nemohu říct, že by to nebolelo.
A teď budu vypadat jako největší tyran - přes výše uvedené ten obojek používám. Proč? Elektrický šok náš miláček dostal pouze jednou jedinkrát a to bohatě stačilo. Nyní, když jdeme na procházku do volné přírody a nechci ho mít na obojku, tak stačí prostý fakt, že má tento obojek na krku a poslouchá naslovo. Nemusím používat ani vibrace. Dokonce jsme to dopracovali už tak daleko, že jsem zjistil až po čase, že má vybité baterky a fakticky nefunguje. Pokud pes obojek má, tak ví, že si nic nemůže dovolit. A opravdu stačila jedna jediná rána.
A proč jsme si obojek pořídili? Bydlím na vesnici, která je plná myslivců. Při jedné procházce bez vodítka zmerčil ten náš janek stádo srnek a vydal se za ním a přes výrazné varování a přivolávání. Dokonce se mu podařilo jednu srnku dostihnout a rafnul ji. Srnka sice utekla, ale bylo jasné, že ji kousnul. Jsem si vědom, že kdyby byl někde v blízkosti myslivec s flintou, tak nám ho (a naprosto právem) odstřelí. A protože máme našeho pejska rádi a chcem mu dopřát trochu volnosti, tak máme ten obojek.
Jarda
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod Veronika 4 » pát 04. lis 2011 22:56:43

Dobrý den,

štěkot je pro psa způsob,jak se dorozumět s člověkem.To,že Váš pes štěká v době Vaší nepřítomnosti,je známkou toho,že není zvyklý být sám a je nejistý.PO malých časových dávkách ho proto na Vaši nepřítomnost zvykejte.Poprvé se vraťte třeba za 2 minuty.Vystihněte moment,kdy neštěká a po návratu ho pochvalte.Čas prodlužujte.Vždy se k němu vrátíte a to on pochopí.Schovejte mu pamlsky v bytě,vymyslete mu,co by mohl dělat,než se vrátíte.Před odchodem ho venku unavte,bude pak spát.Obojky nepotřebujete.Potřebujete čas a velkou trpělivost.Je podstatný odchod bez loučení,max. s povelem zůstaň,Váš odchod je běžná věc-a to jak pro něj,tak pro Vás,vždyť se zase vrátíte,postupně k samostatnému a klidnému zvířeti.Věnujte mu čas,on Vám to i bez obojku vrátí.Veronika.
Veronika 4
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod adam » pon 16. dub 2012 11:24:00

Chci se s vámi podělit o super objev !
Vlastníme tmavého francouzského buldočka a vždy, když venčíme večer, mívali jsem strach, že pejska ztratíme nebo že se zaběhne…
Objevil jsem na stránkách jednoho E - shopu super levnou a účinnou věc.
LED tkaničky do bot, 2 ks za 100,-Kč. Svítí a blikají ve 3 režimech, baterka se dá vyměnit ( i tak vydrží podle výrobce 70 hodin) , navíc v balení jsou 2 kusy tkaniček + dá se nastavit délka podle šíře krku pejska (v balení 2x 80cm).
eshop.magnetyeu.cz/led-tkanicky-do-bot
Když nyní jdeme večer venčit, ve 3 vteřinách připnu na obojek jednu tkaničku, zapnu a svého miláčka máme stále v dohledu.
Opravdu doporučuji všem!
Adam
adam
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod sýgr » úte 17. dub 2012 3:47:23

Bože.ta lidská nátura----------
Stačí důslednost po malých krůčcích(je jak miminko-i starej vlk),Vy jste vůdce smečky!!???????Snižte se prosím na iq psa.....pak stačí blbej clicker.....
Jukněte na sebe jeho očima.....co mu vlastně říkáte a co potom vyžadujete.
Kurňa lidi!!!!!!Někdy se to fakt nesejde,ale furt se dá........makat na sobě...........
njn...jinak si ho nezasloužíš.
Jo a ještě:děti,jsou krásná "věc",ale ať děláš co chceš,stejně z toho vyrostou lidi.....
co dáš do psa(věc)bude Ti vracet celej.......a rád......no najdi takového "magora"
DNESKA?!?
A už J.B.S.napsal:koupě psa je jediná možnost,jak si za peníze pořídit lásku....
Pro truhlíky:LÁSKU woe........ne sex :D
sýgr
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. dub 2012 2:23:30

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod ErikZáhor » sob 04. led 2014 13:50:20

Zdravím,mám 5-letého křížence něm.o. a slov.kopova-lovec tělem i duší,venku neštěkne,ale jakmile někdo zaklepe,jde o uši i život!Pokazila nám ho kdysi sousedka,ale chápu,že jen dává najevo teritoriální ostražitost,abych ho trestal za tohle el.proudem,je podle mně nesmysl,je to běh na dlouhou trať,odvyknout psa štěkat,ale ČLOVĚK musí být trpělivý!,ne idiot,vyžadující vše z pozice síly.
ErikZáhor
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod ErikZáhor » sob 04. led 2014 13:55:51

teď jsem okouknul poslední články...to jsem se nemusel ani snažit něco napsat...ovšem jsem rád,že lidí,kteří znají psí psychologii,je víc,než jsem myslel.Tleskám...
ErikZáhor
 

Re: výcvikové obojky

Příspěvekod hanajda » pon 26. kvě 2014 21:41:30

Ahoj, nemam zkusenost s elektrickym antištěkákem, ale kdysi u prvniho pejska jsme nasadili obojek, který při štěkàní pustil před psa vůni, která mu vadila. Pochopil to hned na podruhý. Beru, že je pro psa přirozenost štěkat, ale tenkrát souseda chodila škrábat na dveře, když jsme nebyli doma. Jednou jsem byla nečekaně doma. Málem jsme dali pejska pryč, jinak bychom se museli vystěhovat a tohle byla posledni šance, která zabrala.
hanajda
 

Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron