Yorkšírský teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: váha jorka

Příspěvekod Yvona » pon 03. kvě 2010 9:50:11

Krmím Royal Canin, 3x denně po 10 g, celkem tedy 30 g denně. Spočítala jsem si to tak, že je tam poměr na 2 kg 55 g, tak na kilového pejska 27-30 g. Doufám že to dělám dobře.. Je spíše drobnější. Rodiče, no právě že maminka měla 2,9kg, tatínek 2,1 kg.Rodiče rodičů měli- mamka 2,45, tatka 2,3 kg.Je s PP.
Yvona
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Daniela » pon 03. kvě 2010 21:28:36

my jsme měly ve třech měsících 1,20 kg a ted máme od půl roku 2 - 2,10 kg, teď nám bylo 8 měsíců
Daniela
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Nora » úte 04. kvě 2010 9:54:22

Dobrý den, royalka je dobrý krmení. Navíc Vaše holka je s PP, proto máte záruku zdravého pejska a s váhou bych si neděla starosti. Rodiče a prarodiče nemá nijak zvlášť velký. My nikdy podle tabulek nekrmili, krmíme tak aby pejsek neměl hlad a strava odpovídala jeho zdraví a pohybu, taky máme granulky jen jako chuťovky, jsme na kuřeti s rýží a mrkví. Časem si sama vychytáte co, jak a kdy pejsek potřebuje.
Nora
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Yvona » úte 04. kvě 2010 12:28:12

Děkuji Noro za info.Chci krmit pouze granulkami a jídlem pro pejsky. Myslím že je to nejlepší pro zdraví pejska.Měla jsem dříve také Jorka, dávala jsem mu jídlo- kuřátka a pod., a měl průjmy a jiné zažívací problémy. Papal granulky a jednou dosal kuřátko a granuličky přestal papkat a pak jsem mu do konce života vařila. Ale i tak se dožil úctyhodného věku 15 let+2 měsíce. No a měl právě 2,1 kg, tak srovnávám a chtěla bych podobnou váhu, ale když bude větší, tak se samozřejmě svět nezboří a budu ji milovat.
Yvona
 

RE: Váha pejska

Příspěvekod jarda » úte 04. kvě 2010 15:53:28

my mame take chlapa- ted je mu 13 let a vazi 8 kg.Tak hodneho pejska bych si snad musel vymyslet.Nehledte na vahu- ti mrnavi jsou jako motorova mys,ti vetsi ( zpravidla je to silky terrier)
jsou klidnejsi ale stejne chtri.No a na vic,jsou mnohem odolnejsi
jarda
 

portosystémový zkrat

Příspěvekod Návštěvník » úte 11. kvě 2010 9:50:35

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se portosystémovy zkrat (shunt) dá léčit jiným způsobem než operací?
Máte někdo zkušenosti z tímto onemocněním?

Předem děkuji za odpověď
Návštěvník
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Haniiik » stř 12. kvě 2010 9:15:20

No nam teď taky bylo 8 měsíců a pořád se váha drží okolo 1,90 a zdá se nám že je pořád nějaká moc vyhublá...jsou jí strašně vidět žebra, začali jsme krmit konzervou ale nedaří se. taký je váš york tak vyhublý?
Haniiik
 

RE: UŠI

Příspěvekod Haniiik » stř 12. kvě 2010 9:20:22

Naše fenečka to také dělala....ale časem přestala,ale občas na procházce sní výkali kočičí. jinak ouška se nám postavili na 7 měsíci, ale není to podmínkou musíte épravidelně konce uší holit a lepit je páskou aby stáli. Máme známý kteří to vůbed nedělali a yorka už mají dospělého a uši mu vůbec nestojí.
Haniiik
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Daniela » čtv 13. kvě 2010 13:12:46

Teď jsme se stříhaly na krátko, přijde mi tak akorát, sice je znát hřbet, ale žebra ok. Zkuste kapsičky, jsou určitě chutnější než konzerva, tu zvrací. Přidávám občas trochu do granulek
Daniela
 

RE: váha jorka

Příspěvekod Yvona » čtv 13. kvě 2010 16:20:02

moje Jorkšírka miluje granulky Royal Canin pro jorky. Zkuste to, jsou i pro mlsné jorky a hlavně kvalitní. Z masíčka doporučuji Shiny Dogs od Gimbornu- jsou to takové 2 konzervičky v blistru- je na nich jorkšír- také kvalita. Nebo kapsičky Rinti. Určitě Vám toto pozře a určitě z toho nebude zvracet. Ty granulky maximálně doporučuji- voní i mě, hned bych si kousla. Žebra by jí tedy vidět určitě neměly.
Yvona
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena