zlobí a nic nepomáhá

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

zlobí a nic nepomáhá

Příspěvekod někdo » sob 08. zář 2012 17:44:03

Dobrý den, mám 6 měsíční fenku zlatého retrievera jménem Amy. Je hodná když jsme na dvoře, ale jen co ji pustím na zahradu, začne brát do tlamy jablka, běhá tam a zpátky a nechce se vrátit zpátky na dvůr, vlastně dělá všechno co se jí snažíme odnaučit. Když ji chytnu za obojek začíná mě kousat, když ji plácnu po zádech nebo zatahám za zátylek začne kousat nebo začne kousat ještě víc než před tím. dneska mi už rozdrásala obě ruce když jsem ji táhla do kotce protože zlobila. Vážně nevím co s tím, poraďte mi prosím. Amy je můj první pes.
někdo
 

Re: zlobí a nic nepomáhá

Příspěvekod Martina Jíl » pon 10. zář 2012 13:01:31

Ahoj vše děláš špatně.Pes podle toho co píšeš není vyběhaný,unavený z procházek a je hlavně unuděný a musíš brát v potaz že je to štěně které si chce hrát.Mlátit psa po zádech a vůbec bít psa není vůbec dobré.Kdybych ti měla radit tak tu budu psát ještě za týden.Hlavně na takového psa neplatí ZLO ani trest ve formě zavření do kotce to se nedělá je to dost hrubé chování psovi a hlavně zbytečné.To se pak nediv že se brání k tobě přijít protože ví že ho budeš pokaždé trestat.Je to prostě hodně špatně co děláš a měla by jsi se zamyslet nad tím jak tomu psovi asi je když je vždy potrestán.Jaké by to bylo tobě taky by jsi se snažila se vymanit a utéci pryč.Psa nech vyběhat na zahradě,sedni si někam na zem a pokaždé když k tobě sám příjde a nebude to hned tak mu dej odměnu ve formě toho co má rád.Nedávej mu velké kousky jen malinké i když je to velký pes jemu to stačí a pro tebe bude důležité aby jsi v něm vzbudila důvěru.Pes ti nevěří a asi se tě začíná i bát.vždy když příjde tak ho nejen odměň ale taky pochval a pokus se s ním třeba začít přetahovat o hračku ale tak aby on výhrál v přetahování 3x a ty třeba jednou ale není to vítězství pro tebe důležité pokud se ti povede mu hračku odebrat při hře hrou tak mu jí zase odhoď ať má radost.Takového psa musíš cvičit formou hry a né do něj mlátit to by se ti taky do budoucna nemuselo vyplatit a pes tě brzy pokouše tak že budeš řešit mnohem horší problém.Některému psovi to trvá déle než pochopí co chceš ale je to rasa která je chytrá ale ty toho psa začínáš kazit a byla by to škoda.Pokud budeš mít nějaké otázky tak napiš na jinonice1@seznam.cz a není problém ti opět poradit

NEBUĎ NA NĚJ ZLÁ PROSÍM NEPOMŮŽE TI TO
Martina Jíl
 

Re: zlobí a nic nepomáhá

Příspěvekod Daša » čtv 13. zář 2012 16:50:30

Výchova psa není založená na trestech a bití. Máme 16ti měsíční fenku schitzu. Byla divoká a neposlušná. Když jsme ji chtěli usměrnit, tak se po nás také oháněla , ale pomocí pochval,her, pamlsků jsme ji usměrnili tak,že si to už nedovolí a docela už i poslouchá. Jen je třeba být trpělivý . Dnes už rozumí , co znamená slovo "Ne ".
Daša
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. zář 2012 16:22:35

Re: zlobí a nic nepomáhá

Příspěvekod někdo » ned 21. říj 2012 12:02:52

Mockrát vám děkuji, už vím co dělám špatně, budu se řídit podle vašich rad a doufám že se mi to podaří. Ještě jednou děkuji a naschledanou
někdo
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron