Americký pitbull teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Pit

Příspěvekod Rena » stř 22. říj 2008 21:49:33

Popis plemene příliš neodpovídá, pit nemůže být robusní a zavalitý - netvrdím, že takoví nejsou, nicméně se potom už jedná o křížence AST a pita nebo STB, pitbul je kompaktní atletický a dobře osvalený pes, extrémně odolný a vytrvalý, téměř psí perpetuum mobile, zkratka pro pita není AST ale APBT, AST je Americký stafordšírský teriér, blízký příbuzný pita, přesto plemeno sjednocené standardem, který pit nemá! u pitbula šlo vždy výhradně o povahové vlastnosti, proto je takový rozdíl ve váze i výšce plemene ale nikdy nebyl upřednostňován exteriér a klidný a mírný stafbul mě docela pobavil znám jich hodně ale jako klidné a mírné plemeno bych ho nikdy neoznačila, pravda je, že fenky jsou měkčí do povahy oproti psům ale i tak jsou hodně temperamentní a aktivní, rozhodně se jedná o plemeno, které potřebuje pohyb a zábavu
Rena
 

RE: Pit

Příspěvekod veronika » stř 12. lis 2008 23:25:13

Popis je apsolutně v pořádku!jsou to klidný,mírný psi.když ho neprovokuješ a nezačneš ječet když ho potkáš.mam už druhého pita a nedám na ně dopustit.děti ho milujou nechá si od nich cokoli a když už se mu to nelíbí odejde na své místo a spí on vlastně dost času prospí proto je klidný.nikdy bych ho nenechala s dětma samotnýho ,ale jinak až na to že je trošku nevyspitatelnej je to povahou dobrej pes to lidi z něj udělali takovou v uvozovkách ZRŮDU.je mi jasný že ty tohle plemeno znáš jen s chodníku tak se příšte nevyjadřuj.Dos mě mrzí že jsou lidi kteří si ho pořídí pro parádu hele já mám pita koukej.chce to čas a trpělivost a dobrej chov a pak je to bez problému.takže ten kdo tvrdí že je pit zlej atd. nemá pravdu.VŽDY JE TO JEN PANOVY JAK SI HO VYCHOVAL,SKROTIL A VĚŘ PIT JE UČENLIVEJ INTELIGENTNÍ PES.MÁLOKTEREJ ČLOVĚK MÁ TOLIK KLADNEJ VLASTNOSTÍ.A POHYB A ZÁBAVU POTŘEBUJE KAŽDEJ PES!DOKONCE I ČLOVĚK!!!!!!!!!!!!
veronika
 

RE: Pit

Příspěvekod JANA » stř 12. lis 2008 23:28:17

SOUHLASÍM S VERONIKOU RENATA FAK NEVÝ O ČEM PÍŠE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JANA
 

popis pitbula

Příspěvekod Rena » pon 17. lis 2008 21:57:03

Pity jsem vlastnila, cvičila, složila s nimi několik výkonnostních zkoušek, aktivně chovala. On ten standart výše uvedený je už opravený takže můj první příspěvek vypadá lehce pasé. Velké ale mám k oběma příspěvkům následujícím. Bulové patří pouze do rukou zkušených kynologů. Věta ,,děti si mohou s mým psem dělat co chtějí a on je spokojený" mě rozpaluje doběla. Pes je šelma a jako taková reaguje. NIKDY nevíte dopředu jak se zachová a jak bude přesně reagovat. Pitbul je po fyzické stránce téměř dokonalý a proto vyžaduje hodně pohybu a protože je to i výjímečně inteligentní plemeno je nutné mu zabavit i hlavu. Toto plemeno nepatří do rukou laika. Při správném zacházení je z něj úžasný společník pro aktivní a vyrovnané lidi. V globálu lze toto říci o všech plemenech typu bul. Hysterický záchvat mám jedině z nezodpovědných majitelů psů, kteří je nechávají růst jako dříví v lese s větou on nic nikomu neudělá. V lepším případě se s nimi potkám na cvičáku kam si přijdou alespoň pro nějakou radu. V tom horším končí pes bůhvíkde nebo jsou veškeré problémy zametány pod koberec do doby než se stane velký průšvih, který nejde zatajit. Psy cvičím už 15 let, vedu 10 let kurzy pro veřejnost, mám několik vrcholových titulů z výkonu psů a vím o čem mluvím. Ale s takovou lidskou nezodpovědností a neznalostí jakou je pořízení si náročného plemene s tvrzením, že nevyžaduje žádné zkušenosti ani osobitý přístup, jsem se snad nesetkala. Pokud je pro vás dvě zodpovědný přístup a zkušenosti s výchovou a výcvikem bulů hysterií, pak jí trpím.
Rena
 

RE: Pit

Příspěvekod Návštěvník » pon 17. lis 2008 22:11:24

zkrotit pitbula?? jak proboha, to ho krotíš bičem a železnou tyčí? nevyzpytatelný je každý pes, který neumí mluvit lidskou řečí a klidný a mírný pitbul?? TY nemáš pita, tohle o něm nikdy žádný fanda neřekne, pita si pořizuješ, protože je to bůh mezi psy a ne gaučák, protože je to pes, který pro svého pána skočí do ohně kdykoliv a kdekoliv, pes, který se pro svého pána obětuje ale pořád je to šelma a ne módní doplněk do bytu.
Návštěvník
 

RE: Pit

Příspěvekod Rena » pon 17. lis 2008 22:12:05

omlouvám se, zapomněla jsem vložit jméno u výše uvedeného příspěvku
Rena
 

Pit

Příspěvekod Batando » úte 18. lis 2008 12:38:47

My máme fenku, dřív jí měl majitel co jí bil a týral hladem...není vůbec agresivní, je v klidu a poslouchá na slovo...všechno je to o tom jak psa vychováte.
Batando
 

RE: popis pitbula

Příspěvekod lukas amstaf » úte 30. pro 2008 22:27:43

prosom prosim o radu mam amstafa je mu ted skoro 11 mesicu-29kg zacal bejt agresiwni na psi zacli jsme chodit cwicit a wi že za každou agresi nasleduje trest ale furt to neni ono proste jak widi naky psa widim na nem že neni wklidu malejch psu si apsolutne newšima ani si snima necchce hrat ale když je pes wetši jak on tak by se rwal ale už to neni takowi jako to bylo ale furt to neni oono muže te mi prosim poradit jak na nej jak ho naučit že psi tady nejsou od toho aby se likwidowali dekuju moc
lukas amstaf
 

AKYN

Příspěvekod PEPA » stř 31. pro 2008 19:27:23

Mám pitbula jedenáct a půl roku.Před tím jsem měl vlčáka.foxteriéra,jezevčíka.Mohu tedy porovnávat.Můžu s klidem prohlásit,co do inteligence je pitbul jasně nejlepší.Naučil jsem ho lidí si nevšímat a tak se baví pouze s tím,s kým se bavím já.Se psi je to horší,jeho vrozená nadřazenost se projevuje,ale nikdy si nezačíná,jen má snahu strestat dorážejícího psa a člověk tomu musí včas předejít a zabránit.Tento pes vyžaduje páníčkovu pozornost a pak je vše bez problémů.Kdo z něho nechce vychovat rváče,tomu ho můžu jenom doporučit.K dětem neznám lepšího psa,to co si od nich nechá líbit,to dokáže málo které plemeno.Proto přeji všem chovatelům Šťasný nový rok!!!!!!!!!!!!!!!!
PEPA
 

RE: popis pitbula

Příspěvekod alena » úte 13. led 2009 19:06:36

mám asi amer.pita- fenku soudím podle váhy a výšky,ale našla jsem ji tak jsi nejsem jistá, ujala se ji měla asi rok ,mám ji už asi rok a půl a denně se ji věnuji je to opravdu tak jak píšete společník a mazel i k dětem úžasný, základní výcvik jsem absolvovala pod dozorem a ted denně cvičíme ale nejsem schopna ji vštípit perfektní přivolání, i na psy kolemjdoucí nebývá útočná raději ale stejně denně chodíme s náhubkem,ted stále častěji odcházím z vycházky - vesměs v lese sama, pachy jsou silnější než moje přivolání s pamlsky.už si nevím rady ale vycházky nemohu omezit i když mám velkou zahradu to by ji nestačílo, je to živel ale chodit s vodítkem to není pro ni i mě vycházka. čtu že cvičíte 15 let psy tak určitě nějakou radu máte. díky.
alena
 


Zpět na Psí plemena

cron