Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: dotaz

Příspěvekod Marcela » čtv 15. dub 2010 14:17:30

Černý ridgeback není rhodéský ale thajský R.Najdete v enciklopedii psů.
Marcela
 

RE: Zvracení v autě

Příspěvekod Marcela » čtv 15. dub 2010 14:27:48

Dobrý den,máme 6 ti mšsíčního RR a taky nám v autě stále zvracela,radila jsem se na veterině a doporučili mi prášky s 12hod účinkem ale byly moc drahé 1000,-4prášky.A nemá to 100% účinnost tak jsem nasadila obačejný kinedril půl tablety na 20kg půl hod před cestou a do týdne byla v pohodě.Můžete přidat po půl hod.čtvrtku.Nemělo to žádné tlumící účinky protože každý majitel RR ví že toto úžesné plemeno je k neutahání,navíc štěně.Přeji hodně štěstí.
Marcela
 

RE: zima?

Příspěvekod Marcela » čtv 15. dub 2010 14:42:22

Dobrý den RR je africký pes a má rád teplo a hlavně svého páníčka u sebe.Není to pes vhodný být venku v našich klimatických podmínkách,i když mu uděláte zateplenou boudu nebude tam spokojený,potřebuje přítomnost člověka a cítit jeho teplo,bude tam smutný,pořiďte si ven raději jinou rasu.Tak prosím za něj o ten domácí PELECH !!!
Marcela
 

RE: Povaha

Příspěvekod Jana » pát 23. dub 2010 11:42:27

Neda mi neodpovedet na tuto diskuzi. Mame dokonce dva RR pres tyden bydli v Praze v cinzaku a o vikendu jsme na chate. Take si myslim, ze teto rase absolutne nevadi bydlet v byte, protoze to nejsou hyperaktivni psi a temer cely den prospi. Denne maji tri prochazky a jak se vratime domu, tak usnou. Jsou velmi adaptibilni a pokud je od mala budete mit v byte, tak si na to samozrejme zvyknou a neni s tim vubec problem. Kdyz je pustime o vikendu jen na zahradu, tak se probehnou a za chvili uz chteji dovnitr. POdle meho nazoru je toto plemeno vice "povalecske" nez aktivni, teda pokud se nejedna o delsi prochazky, to miluji. Ale zahrada a kotec nic moc pro ne.
Jana
 

RE: Povaha

Příspěvekod Ladanka » sob 01. kvě 2010 16:18:45

My zatím povahu prozkoumáváme,máme 9týdení štěňátko RR a tak se učíme navzájem. Ale je fakt,že se někam otočím a tam stojí,nebo ho máme pořád v patách.Taky má moc ráda např.nandavání nádobí do myčky,sedne si před ní,tlapku na dvířkách a kouká jestli to panička dělá dobře.Docela jí tu radost z totoho "pohybu" závidím :o) Jinak jsem ráda,že se tu dočítám,že je to spíše panelákovogaučový typ,ikdyž pohyb je nutný...
Ladanka
 

Přírůstek psí i lidský :o)

Příspěvekod Ladanka » sob 01. kvě 2010 16:28:22

Zdravím všechny nadšence RR...Pořídili jsme si štěně RR,9týdnů. Jenže k pejskovi nám na podzim přibude ještě lidský přírůstek a tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tím,jak si pak hafan zvykne.Bydlí s námi v bytě,tak k těmto"dětským" střetům bude docházet hodně.Vím,že Rr jsou vhodné k dětem,máme i radši fenečku, prý jsou klidnější.Ale co vím od známých měli nejdřív psa a pak za dýl děti a pes už byl vyklidněný a né takový lump jako je to naše štěněčí mimino...
Děkuju
Ladanka
 

druhý pes

Příspěvekod symi » pon 17. kvě 2010 11:21:09

Dobrý den,poraďte prosím.Před 3 roky naprosto propadla RR a toužila jsem po tomto tvoru.Vždycky jsem měla psa - fenky a tak jsem chtěla psa RR,ale okolnosti tomu chtěly,že mám opět fenku RR,kterou jsme dotali ve 4 měsících od chovatele,který měl štěňata zavřená na dvoře a byl rád,že se jich zbavil.Ráda bych si pořídila ještě jenoho psa RR ale otázka zní - psa nebo fenku?Kdo máte zkušenosti,poraďte prosím.Děkuji
Mirka
symi
 

RR a nesnášenlivost ke psům

Příspěvekod Vendy a Aaron » ned 23. kvě 2010 14:07:12

Dobrý den, mám docela problém s naším 2letým RR. Teda ani ne tak s ním, jak s nezodpovědnými páníčky ostatních volně pobíhajících nevychovaných psů. Náš pes byl totiž dvakrát napaden dvěma psy našeho souseda (asi kříženci staforda). Náš Aaron si s nimi sice poradil, ale začal být nesnášenlivý ke psům. Kupodivu ne ke všem, jen k některým a tam ty dva jenom jak vidí, tak by je zakousl. Už kvůli několika podobným lidem s takovými psi pomalu chodím kanálama a pořád na vodítku a z mého psa se nechtěně stal pes nesnášenlivý. Jako není na tom tak špatně, aby třeba vrčel na feny, ale na velké psy ano. Dá se to nějak odstranit?
Vendy a Aaron
 

RR a ostatní psi

Příspěvekod Vendy » ned 23. kvě 2010 14:15:01

Dobrý den, mám docela problém. Můj pes má 2 roky a vždycky byl hodně přátelký k ostatním psům. Soused má dva dospělé psy (křížené stafordy)a chodí s nimi navolno. Ož od malička našeho AaroDokonce už se 2krat poprali a to už pomalu chodíme na procházky kanálama,abychom se nepotkali.
Vendy
 

RE: RR a ostatní psi

Příspěvekod Vendy a Aaron » ned 23. kvě 2010 14:16:28

Nechtě jsem to přidala znova..
Vendy a Aaron
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena