Německý ovčák

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

ZLOBÍ

Příspěvekod Azorek » čtv 27. kvě 2010 13:52:48

Dobrý den.Mám 6měsícu starého NO psa Azora.Je temperamentní,umí zakladní povely.Ale chtěla bych poradit,chytá neustále za rukávy.On to bere jako hra,ale mi to vadí.Plácam ho po puse a jemu to nevadí.DĚKUJI
Azorek
 

RE: ZLOBÍ

Příspěvekod 1234 » pát 28. kvě 2010 7:50:05

Dobrý den,Váš Azorek je štěně které si chce hrát a zkouší to.Jestliže má základní poslušnost tak jste zapoměla na jeden povel který nezná a to je povel NESMÍŠ.Plácání vám nepomůže.Když to Azorek udělá tak mu dejte rázně povel nesmíš a nevšímejte si ho.Můžete si pomoc trhnutím vodítka s povelem.Ale nepočítejte s tím že to bude umět za hodinu buďte důsledná a výsledek se dostaví.Jinak nezapomínejte že je to štěně a v 6 měsících základní poslušnost nemá stoprocentní.
1234
 

RE: ZLOBÍ

Příspěvekod Robin » pát 28. kvě 2010 11:00:36

Dobrý den.Mám 7měsičního NOpsa a váží 24kg.Zdá se mi ,že je to málo.JÍ granule.Mám něčím přikrmovat,ujedu deně na kole asi 5km.a on běží se mnou.Mám stím přestat.Je hodný,až také na ty rukávy tahá.Ale jen když se honíme,neví kdy přestat.Děkuji.
Robin
 

RE: ZLOBÍ

Příspěvekod 1234 » ned 30. kvě 2010 21:43:25

Dobry den Robine,já osobně si myslím že je to málo na psa.Mám fenku NO a ta mi vážila v 7 měsících 26 kg a není tlustá.Ted jí je 11měsíců a váží 32kg.Váš pes má na svůj věk velkou zátěž ale to už je na vašem uvážení.Já bych ubrala nějaký ten kilometr na kole protože je teď ve věku kdy se mu formuje kostra a hlavně kyčle.Samozřejmě pohyb musí mít.Začněte mu do granulek míchat maso.Nejlepší je hovězí a hlavně něco na klouby třeba GELACAN.
1234
 

Váha

Příspěvekod Dáda » stř 23. čer 2010 19:14:33

Dobrý den chci se zeptat kolik má vážit fena NO, v knížce jsem se dočetla,že
22-30kg jenže toto rozmezí se mi zdá nějaké divné, mám dvě feny NO,jedna je už dospělá a má 34kg a neni tlustá naopak má druhá fena je pomalu 9ti měsíční štěně a má 26kg a na ní mi všichni tvrdí jak je strašně vyhublá, mě přitom vůbec nepřijde. A to,že má 26kg by měla být tak průměrně dobrá váha, kdyby měla mít těch 22 nevim jak by potom vipadala, a proto se mi to zdá divné že feny NOmají mít nejvíce 30 kg, když moje fena má 34 a má krásnou postavu,a ta druhá fena 26kg by klidně ještě mohla přibrat takže se mi to zdá divné že v knížce je minimálně 22 a maximálně 30. Já bych tam dala 25-36, ještě uvedu jejich výšku : mladší fena-58cm, starší fena-60cm
Dáda
 

RE: Váha

Příspěvekod 1234 » stř 23. čer 2010 20:11:20

Dobrý den Dádo v 9 měsících si myslím že je to docela normální váha.Záleží na tom jak je fenka stavěná.Do 12 měsíců vám poroste a ještě se toho hodně změní.Pokavaď se vám zdá hubená tak se nebojte jí přidat myslím že jí to neuškodí.A to co píšou v knížkách berte jen orientačně.Jak už jsem tam jednou psala moje fena v 11 měsících má 32 kg a taky se mi zdá hubená ale nesmíte zapomenout že bude do dvou let mohutnět a ta výška je taky ůplně v normálu.Ještě záleží na tom jestli máte fenu na výstavy to by vám neměla přerůst těch 60cm ale váha není tak hlídaná protože koukají hodně na to jak je stavěná.
1234
 

Zbarvení

Příspěvekod Markéta » pát 25. čer 2010 13:12:19

Dobrý den,chtěla bych se zeptat do kolika měsíců nebo let se NO zbarvuje. Mám fenu NO 9 měsíční štěně a zajímalo by mě jestli mi ještě změní barvu a jestli jo tak za jak dlouho. Někteří mi tvrdí, že NO mění barvu často.Má kamarádka má psa NO a ten je už starší a prý barvu mění často, někdy de do zrzava a někdy do světla a naopak do tmava. Děkuji za odpověď
Markéta
 

RE: Zbarvení

Příspěvekod 1234 » pát 25. čer 2010 17:02:12

Dobrý den Markéto štěně se vám vybarví do roka a ta barva mu zůstává.Pak v období línání se barva nepatrně mění záleží co je za roční období.Na léto pes zesvětlá a na zimu srst tmavne.Záleží jakou barvu pes má.
1234
 

RE: Zbarvení

Příspěvekod julinka » pát 25. čer 2010 17:04:47

Mam 4 letou fenu prej papirovou ale nevim co to je.Zatim se mi zbarvila dvakrat.Jako stene byla cerna a nyni je bila asi mi ji nekde vymenili
julinka
 

Nabízím štěňata

Příspěvekod Barča » úte 29. čer 2010 14:49:47

Daruji štěňata - kluky,matka německý ovčák,otec kříženec středního vzrůstu.Barva hnědočerná,asi dost vyrostou.Osobní odběr - Vsetín.Zájemci se můžou ozvat na mail:barculka@centrum.cz
Barča
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena