Chraňte svého mazlíčka před klíšťaty

Jaro je tady a s ním i delší procházky do přírody se svými vůněmi, radovánkami, ale i nepříjemnostmi. Jakmile e oteplí, začínáme řešit, jak ochránit svého psího kamaráda před klíšťaty. Dnes máme několik možností a různých přípravků proti klíšťatům i blechám.

Ochrana proti blechám a klíšťatům

Bojovat proti blechám, klíšťatům a komárům jsme nuceni od časného jara. Nejde jen o nepříjemnosti způsobené kousnutím nebo štípnutím. Snažíme se jim předcházet, protože tito paraziti přenášejí vážné nemoci, které ještě neumíme pořádně léčit. Lymská borelióza, klíšťová encefalitida, anaplazmóza jsou postrachem, který nám kazí radost z pobytu venku. S blechami se můžeme setkat po celý rok, psi i kočky je mohou přinést až domů, kde se jich budeme složitě zbavovat.

Různé přípravky pro psy a pro kočky

Kdo chová doma psího nebo kočičího mazlíčka, už určitě vyzkoušel různá preventivní opatření proti blechám a klíšťatům.
Nejméně účinné jsou šampóny a spreje. Tímto způsobem se zvíře zbaví asi jen pouhých pěti procent z populace parazitů. V případě blech se jedná pouze o dospělce, zbytek populace parazitů ve stádiu vajíček, larev a kukel není vůbec nijak narušen.
Oblíbenou možností ochrany domácích zvířat proti blechám a klíšťatům jsou spot on přípravky čili kapky na krk. Nanáší se přímo na kůži zvířete. Na trhu jsou k dostání od několika výrobců, obvykle vydrží několik týdnů a poté je aplikaci třeba opakovat.
Nejmodernějším způsobem boje proti klíšťatům a blechám jsou speciální tablety. Revoluční tableta proti blechám a klíšťatům ochrání psa nebo kočku po celých 12 týdnů, a to proti oběma hlavním typům nepříjemných parazitů. Ochranný účinek nastupuje hned druhý den po pozření tablety zvířetem.

Antiparazitní obojky

Antiparazitní obojek je nejrozšířenější typ ochrany před klíšťaty a dalšími parazity. Doba účinku je několik měsíců, není tedy během roku nezbytné aplikaci opakovat. Po nasazení obojku se může pejsek volně koupat i stýkat s dalšími zvířaty či dětmi. Na výběr jsou obojky pro alergické psy, pro psy, kteří žijí s kočkami, pro psy žijící v bytě. Pokud pes obojek dobře snáší, je to skvělá volba v boji proti parazitům. 

Autor: Placená inzerce | 31.3.2017
Dnes má svátek: Dasty, Raf, Velur. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK