Labradorský retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Línání srsti a \"struky\"

Příspěvekod Sparviero » ned 25. črc 2010 15:35:56

Dobré odpoledne.
Nejlépe Vám odpoví ,dobrý veterinář !!!
Sparviero
 

RE: Línání srsti a \"struky\"

Příspěvekod Laila » ned 25. črc 2010 20:40:00

Mám stejně starou fenku, která nám v dubnu porodila 7 nádherných štěňátek :) S odstavováním jsme měli stejný problém, mimina pili, dokud je "máma" nechala, později je pustila ke strukům jen v momentě, kdy měla mléko, postupně se odstavily všechna mimina :) Některá jsme měli i 9 týdnů, než šli do nových rodin. Dneska má struky krásně zatáhlé, srovnalo se to. Se srstí ale neporadím, my tenhle problém neměli. Pokud ale krmíte kvalitní prémiovou stravou, nevěšela bych hlavu, určitě se po úplném odstavu všechno srovná. Já ještě byla veterinářem upozorněná, abych nedávala feně ani štěňatům mléko nebo mléčné výrobky navíc, tím by se jí mohlo ublížit. Tak hodně štěstí s miminkama, je to nádherný (a hodně náročný pro majitele) období. Kdyby jste chtěla nějaké další info, písněte, dám vám e-mail :)
Laila
 

váha

Příspěvekod Alice » úte 27. črc 2010 19:43:05

Dobrý den, máme 2 měsíce starého psa labradora. Dnes jsme ho vážili a má 9kg. Nejsem si jista, zda není moc tlustý.
Nevíte, kolik by měl asi vážit?
Alice
 

RE:

Příspěvekod maggie » úte 27. črc 2010 20:07:57

Ahoj mám 8 týdenního prcka a od 6 týdnů přikrmuji royal caninem labrador puppy :) Je také dražší, ale opravdu vyplatí se zvlášť u labradora :)
maggie
 

RE: Línání srsti a \\\"struky\\\"

Příspěvekod Maggie » úte 27. črc 2010 20:19:14

Děkuji za vaše odpovědi :)
Srst už je v pořádku, mluvila jsem s veterinářem a ten mi potvrdil, že je to tím, že štěnátka "pila" .Tím vlastně mamina ztrácela vitamíny :(
Ovšem i když štěndy jsou už odstavený a v nových rodinách, kromě jedné, které si nechávám, tak stále má struky viditelné. Ale věřím tomu, že se "zatáhnou"! :) Zatím mi připadá jak s prominutím "dojná kravička". (Neberte to jako urážku, svoji slečinku miluju, jen mi tak prostě momentálně přijde) :D
Krmím tedy Royal Caninem labrador, radši, abych něco neprošvihla :)
Ještě jednou děkuji :)
Maggie
 

Pohyb 8týdenního prcka

Příspěvekod Návštěvník » úte 27. črc 2010 20:23:38

Dobrý večer,
mám 8týdenního prcka a ráda bych věděla, na jak "dlouhé" procházky s ní mám chodit, abych nezatěžovala nebo nedej bože nepřetěžovala klouby :(
Děkuji :)
Návštěvník
 

RE: Pohyb 8týdenního prcka

Příspěvekod Sparviero » úte 27. črc 2010 22:40:21

Dobrý večer.
Stačí krátké vycházky aspoň 3x za den cca 30 min. Hlavně pokud bydlíte v domě kde jsou dlouhé schody-tak nosit!!! (klouby+páteř)S postupujícím věkem psa,pochopitelně vycházky delší.
Sparviero
 

RE: váha

Příspěvekod Sparviero » úte 27. črc 2010 22:46:49

Dobrý večer.
Devět kilo při věku štěněte( 8 týdnů)je docela dost. Na druhou stranu to ovšem není žádná hrůza-je to štěně a pokud jej nebudete přecpávat a bude mít dostatek pohybu venku v přírodě,tak se to srovná.
Sparviero
 

Koupání

Příspěvekod Míša » stř 28. črc 2010 18:36:46

Zdravim!Máme 4měsíčního roubíře a strašně miluje vodu.Opravdu využije každou možnost,jak se vyráchat,vleze i do kýble,ponoří čumec a pouští si bubliny,předníma začne v kýbli hrabat,až nakonec vodu vycáká a to je jen jeden příklad z mnoha!Tak se chci optat,zda nezačít mu přístup k vodě omezovat,když je známo,že trpívají na klouby.Jen ještě podotknu,že syce bydlíme v paneláku,ale stále jsme budˇ na chatě,kde mi leze do rybníčku k rybičkám,nebo u rodičů na baráku,kde ta voda je na každém kroku,a když nás vydí v bazénu,může se zbláznit!!!Rozhodně ale dbám na to,aby pořádně vyschl.
Míša
 

RE: Koupání

Příspěvekod Sparviero » stř 28. črc 2010 21:14:57

Dobrý večer.
Labrador,je pes který miluje vodu.Je to vodní pes-pes kanadských rybářů.Má mezi prsty plovací blány. Přes léto mu dopřejte hodně pohybu a plavání. Je to jeho přirozenost.Klouby trpí hlavně nadváhou,nebo to může být i dědičné. V zimě ,nebo chladném počasí nesmí prostydnout.
Sparviero
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena