Dotaz: Blechy v bytě

Dobrý den, dostala jsem se do nekonečného kruhu typu "co s blechami". Máme 8 měsíční fenku shih tzu, s kterou žijeme v bytě, ale pravidelně jezdíme na chatu, kde jsou místní venkovní kočky, s kterými se naše fenka velice přátelí a myslím, že od nich má blechy. Zkusila jsem snad vše, od obojku, stříkání Difusilem, přípravek Bio Kill a nemůžeme se jich zbavit. V chovatelských potřebách se mi vysmáli s tím, že blechy v zimě nejsou. Je půlka listopadu a věřte mi - JSOU. Dnes jsem si přečetla článek o tom, kolik vajíček může blecha vyprodukovat a vstávají mi z toho chlupy na rukou. Jak s nimi správně a efektivně zatočit? Kočky odblešit nemohu - 1. nejdou chytit 2. nemohu odblešit celou vesnici 3. prakticky ani nejde fenku odloudit od koček. Mám strach, že se nám dostanou do bytu, navíc je z toho fenka pěkně nervozni a nevyspalá. Díky za odpoveď.

vložil(a): challidona

Odpověď veterináře na dotaz "Blechy v bytě"

Dobrý den, doporučuji Vám použít antiparazitikum ve formě Spot-on v kapsičce, která se vymáčkne psovi mezi lopatky. Některé přípravky (např. Frontline Combo, Top SpotOn stronger - najdete zde) působí tak, že přetnou vývojový cyklus blech – blecha po nasátí předá do vajíčka látku, která nedovolí budoucí larvě přeměnu v dospělou blechu, takže u takového přípravku stačí obvykle jedna dávka, aby blechy zmizely na delší čas (vývojový cyklus blechy trvá tři týdny). Zároveň je nutné provést důkladný úklid v místech, kde se pes pohybuje.

MVDr. Karel Bořek, SvětKrmiv.cz - krmiva a chovatelské potřeby  

 

 

 

odpoved Reakce uživatelů k dotazu: "Blechy v bytě"

Jméno: valentynka (26.12.2009 08:54:19)
blechy v byte
to je urcite jiste,ze to chytla vase fenka od kocek,ja taky mam takovy problem,nase kocka to donese od ostatnich kocek a nakazi nase psy a nas chudak reatlik si dokaze vytrhat uplne dirky v kozisku a tak nejlepsi je ten frontline,jak pise pan veterinar a tyto kapky se nakapou od krku po ocasek a blechy se dostehuji.Urcite uklidneni je taky v tom,ze jejich blechy na lidi nejdou,tak to zase takova pohroma nebude.Nase krev jim nechutna.Psovi vypetre pelisek a nezapomente mu tam pridat ocet a je po problemu,okoli vysajte vysavacem mebo vymyjte zase octem a je to "potvorach".

Pro přispívání do veterinární poradny se musíte přihlásit.

Kam dál?

Další dotaz : krvácení s močením
Předchozí dotaz : nepooslušný Jorkšírek

Dotazy v kategorii: Paraziti
Zpět na hlavní stranu Online veterinární poradna pro psy

Uživatel nepřihlášen

přihlásit | zaregistrovat

Nejnovější diskuzní příspěvek

Jméno: Betty (17.4.2014 20:57:11)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Záleží na žravosti psa. Někteří tedy rozhodně nepřestanou dokud to jen trochu jde. Vím o případech psů, kteří dokázali spořádat...
Jméno: karlos (15.4.2014 18:04:25)
Re: Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Pes pozná kdy má dost.Pokud by se náhodou přežral tak se vyzvrací a je to v klidu.Nebezpečí hrozí jen pokud trpí mentální poruchou. :-)
Jméno: jarafa (13.4.2014 09:42:36)
Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí
Může pes uhynout z důvodu přežrání granulí pokud se například dostane k velkému množství byl by schopen sežrat toho množství tolik,...

vstoupit do diskuze