Barfování

Další z témat, které rozděluje pejskaře na dva tábory - barfování. Už jste si na našem portálu mohli přečíst o elektronických obojcích pro psy, kdy byla na tento problém velmi zajímavá diskuze na Facebooku. Nyní přichází další výměna názorů. Patříte k odpůrcům nebo zastáncům barfování?

Co je to barfování?

Na úvod si pro ty, kteří neví, o co se jedná, povíme, co je to vlastně barfování. Pod tímto názvem se rozumí krmení psa syrovým masem a kostmi. Pejskaři se tak vrací k tradičnímu krmení syrovou stravou, která bývá doplněna různými druhy ovoce, zeleniny a dalších doplňků.

Syrová strava vs. granulovaná

Zde narážíme na celý problém. Někdo nedá na granule dopustit a zcela nechápe, proč by musel přecházet na syrovou stravu, když kupuje kvalitní granule od špičkových výrobců. Ano, obal granulí může působit "luxusně" a honosně, ale obsah už tak dobrý pro psa být nemusí. Stačí se jen podívat na složení. Zcela jistě tam najdete uměle vyrobená dochucovadla v podobě glutamátů a sladidel. Už toto "leží v žaludku" řadě pejskařů. Ale to není vše. Při výrobě granulí je zničeno mnoho důležitých látek, vitamínů, enzymů a všeho kolem, které mají být pro psa prospěšné. Místo toho si pes pochutnává na něčem, co je chemicky ochuceno, aby to mělo ten pravý šmak, ale to je asi tak jediné. Co z toho plyne? Časem přichází problémy - pes není dobře osvalený, je zeslabený, má zdravotní problémy, kdy mu správně nefungují ledviny, zažívací trakt, apod. Těch nemocí může být celá řada.

U syrového masa nedochází díky tepelné úpravě k zániku prospěšných látek. Pejskaři svým čtyřnohým miláčkům dopřávají hovězí ledviny, neprané dršťky a k tomu například nastrouhanou mrkev, listovou zeleninu, atd.

Výhody syrové stravy

  • dostatek zdraví prospěšných látek a vitamínů
  • posílená imunita psa
  • pes je zdravější, vitálnější a radostnější
  • má krásnou srst
  • stavba těla je pevnější - posílené vazy, šlachy, klouby a svaly

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 27.7.2015

Komentáře - Barfování

Dnes má svátek: Gero, Olsan, Zora. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK