Jak pejskovi zpříjemnit pobyt doma

Domácí mazlíčci jsou právoplatnými členy naší rodiny. Bereme je s sebou na výlety, jezdí s námi na dovolené, dělají nám společnost v restauracích a kavárnách, spí s námi v posteli a vždy pro ně máme něco dobrého z našeho talíře. Nezapomeňte na ně ale myslet také v případě, kdy doma používáte ventilátory či klimatizace. Ty jsou sice ideálními pomocníky při letních vedrech, která by se bez nich dala jen těžko zvládnout, při špatném používání ale mohou přinést řadu zdravotních problémů.

Pozor na proud studeného vzduchu

Zvířeti může ublížit rychlé chlazení ventilátorem či klimatizací, stejně jako vám. Vždy také dbejte zvýšené opatrnosti, aby na zvíře nefoukal studený vzduch. Proudící vzduch, ať již z klimatizace či ventilátoru, by zvířeti mohl způsobit například zánět zvukovodu. Dohlídněte proto na to, aby zvíře nebylo v těsné blízkosti těchto zařízení a neproudil na něj přímo studený vzduch (stejné nebezpečí hrozí nejen doma, ale i v autě).

Tip: Abyste místnost příliš nepodchlazovali, ale zároveň se nevraceli z práce do rozžhavené místnosti, můžete ovládat klimatizaci na dálku pomocí aplikace. Moderní klimatizace s tímto nemají problém.

Stejně jako u vás způsobuje klimatizace vysušování sliznic, platí to i pro vaše domácí mazlíčky. Ti jsou pak náchylnější k nemocem. Zajistěte proto zvířeti přístup k vodě, aby mohlo sliznice zvlhčovat a dodržujte základní rady pro letní období, například při odchodu do práce zajistěte zvířeti přístup do chladnější části domu, typicky do chodby nebo koupelny, kde jsou studené dlaždice. Místnosti se snažte zchlazovat větráním v noci.

Nepodchlazujte místnost

Místnost příliš nepodchlazujte a pokud to jen trochu jde, snažte se, aby přechod zvířete do klimatizované místnosti z venku byl pozvolný. Teplotní šoky nejsou dobré pro vás, ani vaše čtyřnohé kamarády. Problémy by se dostavily brzo, třeba v podobě zánětu spojivek.

Tip: Přečtěte si jak správně používat klimatizaci aby nenapáchala více škody než užitku.

V každém případě ale platí, že je pro zvíře lepší chlad než přílišné vedro. I v zimě se proto snažte moc místnosti nepřetápět.

Autor: Placená inzerce | 15.9.2022
Dnes má svátek: Bax, Carmen, Ida. Přejít na psí jména »