Jak psům zpříjemnit horké dny

Pro nás vytoužené sluneční paprsky s teplým počasí na koupání, pro pejsky utrpení. Letní teploty rozhodně nejsou něco, po čem by toužil každý pes. Narozdíl od lidí nečeká, až vykoukne slunce, aby se mohl opálit, nepromenáduje se v plavkách, snad ta voda by mohla být příjemným osvěžením. Ale pozor, může i vážně uškodit. Co dělat, abychom pejskům zpříjemnili horké dny?

Procházky až k večeru

Chcete-li se jít se svým psím kamarádem projít, nechte to až na pozdní hodiny. Čím méně bude pes na slunci, tím lépe. Spáleniny v těchto případech nejsou vyjímkou a z pěkně prožitého dne by mohl rázem vzniknout velký problém. Psovi dopřejte dostatek tekutin a zkuste mu najít nějaké chladné místo, kdy by si mohl odpočinout.

Nenechávejte psa v autě!

Zdá se to být samozřejmost, ale řada lidí ještě stále nepochopila, že zůstat ve 30-ti stupňových vedrech zavřený jen malou chvíli v autě, se může rovnat totální dehydrataci a v těch horších případech i úmrtí. Potřebujete-li si zajet do města, nechte raději psa doma ve stínu nebo jej svěřte na okamžik do péče přátel.

Koupat ano, ale pozor na sinice

Není nic lepšího, než když se pejsek ochladí v rybníce, říčce, apod. Je ale důležité, abyste jej měli stále na očích a nenechali ho dlouze plavat, ale spíše praktikujte několikaminutové přestávky. Psa nepouštějte do vod, kde je vysoký výskyt sinic.

Vyhněte se společenským akcím

Vzít psa na koncert, festival, či jinou společenskou zábavu není ten nejlepší nápad. Jednak to pro něj může být stresové a tím pádem se rychleji vyčerpá, najít nějaké vhodné místo s k odpočinku asi také nebude snadné a v neposlední řadě na těchto akcích hraje hlasitá hudba, což psi moc rádi nemají.

Podezření na přehřátí

I přes veškerou vaší péči může dojít k tomu, že se pes přehřeje. Zjistíte to tak, že pes zrychlně a namáhavě dýchá, ale nejlepší způsob je, když mu do konečníku strčíte teploměr. Ukáže-li se hodnota okolo 40°C, musíte okamžitě začít s ochlazováním, a to buď přiložením mokrého ručníku na tělo nebo hlavu, potažmo tlapky. Můžete použít i sprchu. Pokud se vám nepodaří teplotu srazit, vyhledejte veterináře.

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 4.7.2015

Komentáře - Jak psům zpříjemnit horké dny

Dnes má svátek: Míša, Sigi. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK