Jak ulevit pejskovi ve vedrech

Tak jako lidé, tak ani psi velká vedra nemilují. Když s nimi jdete na procházku, nepotřebují být venku dlouho, hlavně ve městech, kde není stín, jen rozpálený beton. Ideální je, aby odpočívali doma, tak jako my. K tomu je však důležité, aby bylo i doma snesitelně a interiér se nám nepřehříval. V horkých dnech nejlépe psům ulevíte tím, že doma udržíte příjemnou teplotu. Co pro to můžeme udělat?

 

Správné větrání

Lidé často větrají stejně v průběhu celého roku, tedy používají ventilaci nebo mikroventilaci. V létě je však lepší mít okna přes den zavřená a větrat jen v noci, kdy teploty klesnou na přijatelnější úroveň. Přes den tak nepustíme do bytu horko zvenku, které psi špatně snášejí. V zimě se má zase větrat tak, že otevřeme okno několikrát za den na pár minut dokořán. V létě však s větráním přes den opatrně.

Tip: Přečtěte si, jak správně větrat v průběhu celého roku.

 

Venkovní stínící technika

Abychom doma udrželi příjemnou teplotu i v těch nejteplejších dnech, hodí se pořídit si na okna venkovní stínící techniku. Tedy venkovní rolety nebo venkovní žaluzie, které udrží tak za oknem nejen světlo, ale oproti vnitřním žaluziím nebo závěsům zůstane za oknem i horko. Zase to kromě nás samotných ocení i vaši čtyřnozí přátelé.

 

Klimatizace, ventilátory a dostatek vody

I pro psy je příjemné větrání ventilátory a dokonce i klimatizací, ovšem ani jeden z těchto přístrojů by na psy ani lidi neměl foukat na přímo – hrozí riziko svalového onemocnění, kašle nebo angíny. Doporučovaný rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl být větší než 6°C. Hlavní je, že v bytě nebude takové horko. K tomu je samozřejmě potřeba, aby měli psi dostatek vody, tak jako lidé. Čím větší pes, tím hůře snáší horko, různě horko snášejí i různá plemena. Každopádně se vyplatí na psy i v tomto ohledu myslet a pokusit se doma vytvořit takové prostředí, aby jim nebylo zbytečně horko. A ventilátory i klimatizace přesně k tomuto účelu slouží.

Klidně můžete vzít svého psa i k řece na koupání, dát mu na zahradu bazének nebo vaničku, studené osvěžení jistě ocení stejně jako my.

Autor: Placená inzerce | 3.8.2022
Dnes má svátek: Caruso, Laura, Saša. Přejít na psí jména »