Kotec pro velké psy

Jste milovníkem velkých plemen psů, ale nelíbí se vám představa, že by s vámi měl pes bydlet doma? Bude lepší ho tedy umístit na venkovní zahradu blízko domu, kde vám poslouží také jako strážce pozemku. Nejlepší variantou pro váš i jeho příjemný pocit je pořídit psí kotec se zabudovanou boudou či bez boudy.

Pokud se rozhodnete vašeho čtyřnohého miláčka zabydlet ve venkovním kotci, začněte s tím pozvolna již od štěněte. Z počátku bude pejsek určitě kňučet, ale časem si zvykne a zjistí, že kotec je jeho soukromé místo klidu, a místo si oblíbí.

Dříve byli psi často uvázaní u boudy na řetězu, což ale mohlo psa leckdy poranit či by se na řetězu mohl snadno i udusit. V dnešní době je takové zacházení docela nemyslitelné. Současně také platí, že uvázaný pes je většinou daleko agresivnější než ten, který se v kotci může volně pohybovat, zapomeňte tedy na řetěz a vězte, že kotec zcela jistě postačí.

 

Výhody kotce

Kotce pro psy představují místo, kde bude mít pes své soukromí a pohodlí. I přesto, že pes většinu času tráví se svým pánem v různých prostředích, rád si odpočine ve svém. Kotec se hodí i v případech, pokud váš pes rád utíká, když nejste doma - tímto ho zajistíte po celou dobu. Také kotec jistě oceníte, když budete chtít psovi zabránit v radostném vítání listonoše či vaší návštěvy.

Máte-li psů více, je dobré mít pro každého psa samostatný kotec, ve kterém bude každý svým pánem. Předejdete tím tak možnému problému vzniku nadřízených a podřízených vazeb a s tím souvisejících neshod a šarvátek.

 

Jaký kotec vybrat?

Existuje mnoho typů kotců, ze kterých vznikne útulný domov pro vašeho čtyřnohého mazlíčka. Z materiálů se ve většině kombinuje dřevo, dřevotříska, ocel či plechy. Dřevo je přírodním materiálem za přijatelnou cenu, nicméně jeho nevýhodou je relativně malá trvanlivost. Také se musí počítat se zuby a drápy psa, které dřevěný povrch snadno a rychle poničí.

Ideálním řešením se nabízí plechový či ocelový kotec pro velké psy, který se mechanicky téměř nedá narušit, a vydrží jistě i například několik let.

 

Bouda pro psa

Váš pes v kotci jistě ocení místo, které mu poskytne teplou a zakrytou “schovku”, kde ho nebude nikdo rušit. Bouda pro psa by měla mít dvojité stěny, mezi kterými je polystyren, jenž boudu spolehlivě zateplí a v létě ochrání před horkým vzduchem.

Ideální bouda se skládá z “předsíňky” a “ložnice” oddělené přepážkou, čímž se zamezí průvanu vzduchu. Vítr se tedy dostane maximálně do předsíně a nebude psa rušit při spánku.

Boudy se vyrábí převážně ze dřeva, příjemného a voňavého materiálu nejen pro psy. Ideální je typ boudy, který se dá shora otevřít, protože nikdy nevíte, kdy se vám tato funkce bude hodit.

Autor: Placená inzerce | 30.5.2019
Dnes má svátek: Bart, Falco, Jork. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK