Kvůli festivalu psího masa zemřelo deset tisíc psů

Tento článek otevře kudlu v kapse všem milovníkům psů. Bohužel, ačkoliv bychom si to přáli, ne všude mají ke čtyřnohým kamarádům úctu a pochopení. Rozhodně tomu tak není na jihu Číny, kde proběhl tradiční festival psího masa.

U příležitosti letního slunovratu se na jihu Číny koná festival, který zvedá žaludek nejednomu ochránci zvířat. Místním obyvatelům se servíruje psí maso a ovoce liči. Tato tradice je stará asi pět set let a právě pojídání psího masa má pomoci obyvatelům lépe snášet vedro. O oblíbenosti svědčí fakt, že před restaurací, kde je možno zakoupit psí maso, vždy stojí dlouhé fronty lidí. Ti jsou ochotni zaplatit za kilo masa v přepočtu asi 150 korun.

Petice nepomohla

Ne každému je ale tento zvyk po chuti. Proti zorganizování podepsalo na internetu petici 3,8 miliónů lidí, mezi nimi i známé osobnosti jako britský komik Ricky Gervais nebo čínská popová hvězda Čchen Kun. Na talíři, ať už v pečené nebo vařené formě, většinou skončí toulaví psi nebo mazlíčci ukradení majitelům. Od festivalu se distancoval magistrát, jenž uvedl, že akce není organizována městem, ale, jak to tak bývá, pravda může být úplně někde jinde.

Festival v pojídání psů má i svou hrdinku. Učitelka v důchodu Jang Siao-jün vykoupila stovky psů, kteří měli jít na porážku. Celkem za ně zaplatila si 7 000 jüanů, což je přes 27 000 korun. Psi se stanou součástí jejího života a hned z "tržnice" si je odvezla domů. Bůh žehnej za tuto ženu!

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 28.6.2015

Komentáře - Kvůli festivalu psího masa zemřelo deset tisíc psů

Dnes má svátek: Bert, Bertík, Elvis. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK