Malý pes a zima – jak mu pomoci přežít "kruté" období

Teploty se přes den drží jen okolo 10 °C a bude ještě hůře, klesnou pod nulu, zem pokryje voda a sníh. Zatímco velký pes na změnu nebude nijak zvlášť reagovat, pro malá plemena nastane období plné útrap. Jejich malé tělíčko zvládá nízké teploty jen velmi těžce. Psíci rychle prochladnou, a jsou tak ohroženi nemocemi. Podívejte se, jak jim nastávající podzim a zimu zpříjemnit, aby mohli spokojeně pobývat venku a přitom se netřást zimou.

Úspěšný boj proti mrazu

Studený vzduch se drží při zemi, takže i váš malý pes je vždy vystaven té nejnižší teplotě, která venku panuje. Pokud jsou teploty pod bodem mrazu, nemučte ho dlouhým pobytem venku. Koledujete si o to, že pes nastydne, což pro vás i pro něho bude znamenat velký problém a současně i nemalé finanční výdaje za léčbu u veterináře. Aby se mu venku líbilo a neprochladl, oblékněte ho. Oblečky pro psy se prodávají v provedení dečka (upevní se na záda) i klasické s navlékáním přes packy. Ty jsou teplejší a lépe drží na těle. Volte ty s nepromokavou úpravou, nabízí ochranu i před deštěm a padajícím sněhem. Buďte originální a pohrajte si s designem. Prodávají se například i stylové oblečky s kožešinkou a s veselými vzory. Slaďte barvu s vodítkem a na každé procházce budete za hvězdy. Hodit se bude také taška na psa. Dejte si pozor, aby byla dostatečně velká, pejsek musí mít dostatek prostoru na polohu vleže.

Teplé domácí zázemí

Když přijdete z mrazu domů, pejska usušte. I vám se líbí, když si po příchodu z venku zalezete pod hřejivou deku. Pes ocení, když mu dáte do pelíšku deku, nejlepší je flanel, protože zahřeje.

I na stravě záleží

Malí pejsci se přes zimu moc nehýbou, venku se jim běhat prostě nechce. Dejte si na to pozor, přes zimu se z vašeho miláčka nesmí stát koule na nožičkách. Investujte a kupte mu kvalitní granule pro psy. Bude mít optimální výživu. Pamatujte, že nikdy nesmíte překročit doporučenou krmnou dávku. Občas mu dopřejte i teplé vařené maso.

zdroj foto: pixabay.com

Autor: Placená inzerce | 7.10.2016


Dnes má svátek: Fandy, Gogolo, Tony. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK