Může pes čokoládu?

Zcela jasná odpověď. Pes čokoládu zcela určitě NESMÍ. Chápeme, že chcete svému miláčkovi dopřát něco moc dobrého, ale radíme, nedělejte to. Můžete mu hodně ublížit.

Hlavním problémem je chemická látka zvaná methylxantiny (členy této třídy je teobromin a kofein), která je v čokoládě obsažená. Při požití čokolády nedochází k jejímu vylučování stejně účinně a rychle, jako je tomu u lidí. U těch se látka vytráví za 2 až 3 hodiny, u psů je to přes 18 hodin! Nikdy si nepřipusťte myšlenku, že malý kousek psovi nemůže ublížit. Již 56 gramů sladké mléčné čokolády na kilogram váhy psa může znamenat úmrtí. Snadno si tak můžete spočítat podle hmotnosti svého psa, jaké množství čokolády by pro něj bylo velmi rizikové. Pozor, hořká čokoláda je dokonce 10krát smrtící!

Prvotní příznaky po požití čokolády

Co následuje u psa po požití většího množství čokolády? Na řadu přichází zvracení, zrychlené dýchání a zrychlený tep, pes je hyperaktivní. Může dojít k oslabení svalů při chůzi, objeví se křeče, slabost, bezvědomí a v těch horších případech dojde ke smrti. Zjistíte-li, že pes snědl více čokolády, hned kontaktujte veterináře, který vám poradí okamžitou léčbu a zřejmě vás nemine ani samotná návštěva veteriny. Dopřejte raději pejskům pochutiny, které jim můžete sami připravit. Vyzkoušejte recept na pamlsky pro psy.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor: Kamil Štajgl | 31.10.2015

Komentáře - Může pes čokoládu?

Dnes má svátek: Bax, Carmen, Ida. Přejít na psí jména »