Na co se připravit, když si chcete pořídit velké plemeno: od stravy až po správný obojek a vodítko

K přesvědčení, že bez velkého psa prostě nelze žít, vede lidi mnoho důvodů. Někteří chtějí mít velkého silného parťáka na dlouhé túry, jiní jej vnímají jako strážce domu, zatímco ostatní se prostě nemohou nabažit jejich vzhledu.

Ať je váš důvod jakýkoli, psí přítel vás jistě udělá šťastnějšími. Musíte si ale promyslet, jak uděláte šťastným vy jeho. Vede k tomu dlouhá cesta začínající výběrem krmiva, přes pelech až ke kvalitnímu obojku a vodítku.

Kvalitní potrava jako základ pro šťastného psa

Samozřejmě, než začnete vybírat vodítko a obojek pro psa, je tady pár akutnějších věcí, které je třeba vyřešit. Tou první je krmivo. Abyste měli zdravého chlupáče, musíte rozlišovat potravu pro štěňata, dospělé a poté starší psy. Kvalitní značky mají granule rozdělené tímto způsobem, aby obsahovaly přesně to, co váš pes v dané fázi věku potřebuje.

Rozhodně nedoporučujeme tento fakt podcenit, a to převážně u velkých plemen. Už jako štěňata potřebují získávat dostatek živin, které jim zaručí správnou stavbu kostí a kloubů. Ty pak (oproti malým plemenům), musejí po celý život psa odolávat jeho vyšší váze. Správná strava v dospělosti je pak dobrou prevencí proti obezitě psa, která není dobrá pro jeho kosti ani vnitřní orgány.

I život na zahradě má svá úskalí

Není pes, jako pes, a platí to jak o malých, tak i velkých plemenech. Klidná povaha labradorského retrievera s vámi bude spokojeně žít i při menším množství pohybu, zatímco oči německého ovčáka budou žadonit po aktivním programu. Zvažte, co můžete a chcete svému psovi dopřát.

Ideální je, pokud máte dům se zahradou, kde bude mít pes dostatečný výběh. Bohužel ale oproti malým plemenům, které se mohou po zahradě prohánět celé dny a nezlomí skoro ani stéblo trávy, mohutnější pes dokáže poničit obyčejným šlápnutím půl záhonku.

Než ale začnete zřizovat kotec, který by měl vašeho psa krotit, zvažte, zda nemáte čas na pořádný výcvik, který by vašeho psa naučit zdržovat se ve správných místech zahrady. Vymezte si i dostatek času na procházky, při kterých mu dovolíte se dostatečně proběhnout. Nechcete přece svého kamaráda držet celý život v kotci nebo na vodítku.

Na procházku jen s kvalitním vodítkem

Snad neexistuje pes, který by si neužíval okamžiky v přírodě. Zlepšit mu je můžete rozhodně tím, že jej vybavíte obojkem a vodítkem na míru. Nedoporučujeme šetřit na levných materiálech, velcí psi mají velkou sílu a obyčejná vodítka by mohli brzy vytahat nebo přetrhnout.

Vhodným materiálem je kůže. Kvalitní kožená vodítka se vyrábějí z hovězí kůže, a takoví výrobci, jako je firma Dogmount, nabízejí i varianty v různých barvách a provedeních. Nemusíte se omezovat ani na jednu konkrétní délku, naopak, pokud chcete svému psu dopřát více pohybu, vybírat můžete vodítka až s dvoumetrovou délkou. Když chcete pro změnu vést psa u nohy, skvělou variantou je takzvané krátké očko.

Neméně důležitý pohodlný obojek

Stejně tak je dobré vybrat i kvalitní kožený obojek. I zde můžete u výrobce Dogmount vybírat z různých barevných variant a možností zapínání. Pokud máte rádi originalitu, můžete nechat vyrobit kožený obojek pro psa na míru, a to dokonce i se jménem.

Před vzhledem má ale přednost bezpečnost a praktičnost. U velkých plemen se dívejte po širším obojku, který je pevnější a zároveň vašeho psa nebude v případě táhnutí škrtit. Podle čeho se zde řídit? Doporučujeme změřit obvod jeho krku. Pokud se pohybuje okolo 40 cm, zvažte obojek o minimální šířce 3,5 cm. Pokud máte velikána s obvodem více než 55 cm, hledejte obojky široké 5 cm a více.

U výběru se zaměřte také na karabinu, která obojek a vodítko pro psa spojuje. Na trhu je několik typů, takže můžete zvažovat, jaká varianta se vám bude lépe obsluhovat. Samozřejmě ani zde nezapomeňte zvážit sílu vašeho čtyřnohého kamaráda.

zdroj foto: pixabay.com

Autor: Placená inzerce | 1.5.2020


Dnes má svátek: Alma, Džina, Karamel. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK