Nezanedbávejte čištění zubů u psů

Stejně jako lidé musejí pravidelně pečovat o svůj bílý úsměv, neměli bychom na čištění zubů zapomínat ani u našich psů. Přístup, že pes je zvíře, a to si zuby čistit nepotřebuje, může vašeho věrného přítele v krajním případě chrup i připravit. Začít s čištěním se může prakticky již ve štěněcím věku, kdy psovi narostou druhé zuby. Podívejme se podrobněji na to, jaké jsou možnosti

Kvalitní strava je základ

Je na vás, zda se rozhodnete svého psa, krmit vařenou či granulovanou stravou. Dbejte však na to, aby obsahovala všechny důležité látky a vitamíny podporující zdraví vývoj organismu. Pro podporu zdravých zubů je důležitý zejména vitamín D a vápník v kombinaci s fosforem.

Doplňky stravy, které čistí psí zuby

Vysvětlit psovi, že má otevřít tlamičku a nechat si vyčistit zuby kartáčkem není úplně snadné a je to otázka systematického postupného návyku. Mnohem příjemnější a účinné jsou různé žvýkací tyčinky a kostičky. Psi je považují za pamlsek a každodenním opakovaným žvýkáním si sami odstraňují plak a zabraňují tak tvorbě zubního kamene.

Zubní pasta a kartáček pro psy

Ano, pro psí miláčky existují zubní kartáčky a k nim samozřejmě pasty různých příchutí. K čištění přistupujte opatrně a pozvolna, pes si napřed musí zvyknout na to, že mu něco budete provádět v tlamičce. Doporučujeme kartáčky, které se dají nasadit na prst pro snazší manipulaci. To, že pes pastu polyká, ničemu nevadí, psí zubní pasty obsahují jen malé množství fluoridu. Čištění zubů u psa by mělo ale probíhat každoděnně, jinak ztrácí význam. Zubní plak se vytváří již během několika hodin znovu.

Odstranění zubního kamene škrabkou na zuby

Pro odstranění zubního kamene v psí dentální hygieně existuje také škrabka na zuby. Její použití však nechte na veterináři. Je třeba dávat velký pozor, abyste neporanili dásně. Další možností je odstranění zubního kamene ultrazvukem. I tento zákrok se provádí u veterináře a to dokonce pod narkózou. Cena za čištění se může pohybovat v rozmezí 1000 - 2500 Kč.

Jak čistit zuby u psa - video

zdroj foto: morguefile.com

Autor:  | 1.7.2014
Dnes má svátek: Janek, Kiki, King. Přejít na psí jména »