Pes způsobil nehodu, spolujezdec nepřežil

Je smutné číst nehody, při kterých zbytečně zemřel pes. Jenže vina není až tak na jeho straně, nýbrž na straně majitele. Právě jedno takové neštěstí se stalo v sobotu večer na Českolipsku.

Pes vběhl pod kola auta, nepřežil, stejně jako mladý spolujezdec

Dopravní nehody patří spíše na náš spřátelený web www.chcizit.cz, ale jelikož o něm nemusíte vědět, je vcelku dobré si připomenout, co se může stát, když vašeho psa řádně nezabezpečíte proti možnému útěku. K jedné takové nešťastné události došlo v sobotu večer v Novém Boru na Českolipsku. Řidičce z ničeho nic přímo pod kola vběhl pes, řidička strhla řízení a havarovala do příkopu, kde narazila do betonové propusti a převrátila vůz na střechu. Ačkoliv devětačtyřicetiletá žena vyvázla z nehody s menším zraněním, její šestadvacetiletý spolujezdec nehodu nepřežil. Stejně smutné dopadl i sražený pes.

Tímto chceme apelovat na všechny pejskaře, aby dobře zabezpečili prostor kolem domu, protože k této nehodě může dojít velice snadno a přesto zcela zbytečně. Případ může mít možná dohru i pro majitele psa, pokud se prokáže, že pes utekl vinou dostatečně neochráněného výběhu. Jestli se na toto vztahuje i nějaká zákonná povinnost a z ní vyplývající sankce pro majitele, se pokusíme zjistit a přineseme o tom samostatný článek.

Zdroj foto: policie ČR

Autor: Kamil Štajgl | 12.7.2015

Komentáře - Pes způsobil nehodu, spolujezdec nepřežil

Dnes má svátek: Alma, Džina, Karamel. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK