Pomoc útulkům je snazší, než se může zdát

Kdo miluje psy, velmi nerad vidí přeplněné psí útulky, kde na svého nového pánička čeká velký zástup pejsků všech různých plemen. Někdo si psa z útulku domů nemůže vzít, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, ale pokud mu není jejich život lhostejný, mohou pomoci.

Psí útulky nikdy neodmítnou pomoc, ať už je jakéhokoliv rázu. Ačkoliv by si to všichni přáli, situace se nelepší. Nejhorší období bývá kolem Vánoc a po vánočních svátcích. Lidé koupí dětem štěňátko nebo většího pejska, všichni jsou nadšení, jenže není to jen o mazlení, ale i spoustě starostí. A jak už to tak bývá, nakonec se nenajde nikdo, kdo by pejska,vyvenčil, provedl mu běžnou péči a tolik dříve milovaný a opěvovaný nejlepší přítel člověka končí v tom lepším případě v útulku. Jsou ale situace, kdy lidé psa prostě přiváží ke stromu v lese a nechají ho osudu. To jsou věci, ze kterých behá mráz po zádech. 

A zlepšení? Vypadá to, že žádné. Psí útulky jsou přeplněné a nových majitelů je málo. Chcete i přesto pejskům pomoc a jejich čekání alespoň nějakým způsobem zpříjemnit? Poradíme jak.

Krmení pro psy

Granule pro psy a oběcně strava, ta nikdy není na škodu. Stejně tak se hodí různé vitamíny, pamlsky, psí konzervy, prostě vše, čím pejskovi zaplníte bříško něčím dobrým. Pokud máte psí útulek někde ve svém okolí, můžete tam krmivo dovézt a nebo další možností je objednat jej přes eshop, zaplatit jej předem přes účet a jako adresu uvést tu, na které se psí útulek nachází.

Finanční pomoc

I tento způsob pomoci útulky přivítají. Finanční podporou jsou pokryty veterinární péče psů, nákup krmiv a potřebného materiálu, ale zaplatí se třeba i chod útulku, zaměstnanci, apod.

Materiální pomoc

Něčím se psí exkrementy musí uklízet, z něčeho psi musí žrát a pít něčím se musí psí boudy vydezinfikovat - na to vše jsou potřeba smetáky, lopaty, kýble, dezinfekční prostředky, ochranné rukavice, psí misky, vodítka. I tohle vše můžete koupit a věnovat útulku.

Péče o psy

Pokud si psa nemůžete dovolit, určitě se dá domluvit s útulkem na spolupráci a čas od času si pejsky vzít ven na procházku, pohrát si s nimi, pomazlit a případně i vykoupat a provést nějakou péči. Pracovníci útulku vás jistě neodmítnou.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor: Kamil Štajgl | 6.10.2015

Komentáře - Pomoc útulkům je snazší, než se může zdát

Dnes má svátek: Alf, Herold. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK