Poradíme, jak vybrat správnou boudu pro psa

Chceme, aby se náš domácí mazlíček měl co nejlépe. Tak mu kupujeme nejlepší granule, pořizujeme nejnovější model vodítka, ale přes noc stejně spí ve staré a rozpadlé boudě. Zapřemýšlejte nad výběrem nové psí boudy. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Proč vůbec pořizovat boudu?

Pokud žijete v bytě nebo má váš pes libovolný přístup dovnitř do domu a může spát například na chodbě, nemusíte tento problém řešit. Ovšem v případě, kdy žijete v domku ze zahrádkou a pes má vstup do domu přísně zakázaný, je nutné vytvořit mu jiné zázemí. Psí bouda bude jeho útočištěm před nepřízní počasí, jako jsou déšť a vítr. Tím, že psovi pořídíte místo, kde bude chráněn před všemi těmi vlivy, můžete zabránit jeho nachlazení a podpořit jeho delší a spokojený život bez nemocí.

Hlavně odpovídající rozměry

Nejdůležitějším parametrem při výběru nové boudy pro psy jsou správné rozměry. Pokud si nevíte rady, je na místě požádat odborníka, který vám doporučí odpovídající velikost. Bouda pro psa by měla být dostatečně prostorná, aby mu umožňovala volný pohyb a příjemné vcházení přes vstupní otvor. Využijte jednoduchou tabulku s přehledem velikostí v závislosti na plemeni a ujasněte si, jaká bouda bude ta správná.

Kvalitní zpracování

Důležité je myslet i na bezpečnost. Vybírejte takovou boudu, která je vyrobena z kvalitního dřeva. Tento přírodní materiál je dostatečně odolný s dobrými izolačními vlastnosti bez žádných vedlejších projevů. V boudě by se neměly vyskytovat volně trčící hřebíky, šrouby a jiné součástky, o které by se mohl pes poranit. Střecha by měla být vytvořena tak, aby poskytovala maximální ochranu před deštěm. Vhodné jsou sedlové střechy, kdy můžete vybírat z několika barev. To stejné platí i u dřevěného dekoru a ve výsledku bude bouda vypadat přesně podle vašich představ

Autor: Placená inzerce | 27.9.2016


Dnes má svátek: Della, Tracy. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK