Proč si pes zahrabává věci

Někdy je opravdu zajímavé sledovat chování psa. Třeba v okamžiku, kdy najde kost a začne si na zahradě nebo venku vybírat místo, kam jí zabrabe. Proč to vlastně psi dělají?

Není na tom nic zvláštního, prostě a jednoduše to patří k spím zyvkům a pudům, které nemá cenu je odnaučovat. Ono to vlastně ani nejde. Je to přirozený způsob chování, ve kterém prs ukazuje i svou chytrost. Při zahrabávání čehokoliv totiž tzv. myslí na horší časy a nebo se prostě nechce s někým o nic dělit.

Kde rádi zahrabávají

Rozhodně je to místech, kde si myslí, že bude pro jejich kořist bezpečno. Jenže záhonek, který tak mají rádi v oblibě, v tomto směru moc bezpečný není :) Pes si vyhrabe hlubokou díru, schová do ní kost nebo jinou věc a zase jí s pomocí tlapek a čumáku zahrabe. Až se k vám někdy přiřítí s čenichem plným od hlíny, už budete tušit, co asi vyváděl. Stává se ale, že na svůj zahrabaný lup zapomenou a objeví jej třeba v okamžiku, kdy začnou opět hloubit díru na stejném místě. Co je zajímavé, pes nemá rád, když jej někdo při zahrabávání sleduje. Pečlivě si hlídá okolí a jakmile někoho spatří, jde jakoby pryč a vyčkává na vhodný okamžik.

Co zahrabávají

Nejčastěji je to kost, ale může to být i cokoliv jiného, třeba hračka, apod. Dělají to všichni psi bez rozdílu plemen a velikosti. někteří se této činnosti věnují více, jiní méně. Je to činnost, která k životu psa patří. Když se zadaří a nezapomene, časem svůj úlovek vyhrabe a třeba si na něm i pochutná.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor: Kamil Štajgl | 30.9.2015

Komentáře - Proč si pes zahrabává věci

Dnes má svátek: Žak, Hawkie, Žaky. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK