Utýral psa. Od soudu odešel jen s pokutou

Těžko uvěřitelný případ se stal letos v létě na Klatovsku. Mladík se přestal starat o psa, kterého měl svěřeného do péče. Po několika dnech trápení pes na následky týrání zemřel. Soud uložil viníkovi pouze pokutu, což rozlítilo nejen ochránce, ale i milovníky zvířat.

Šestadvacetiletý Petr K. bydlel v bytovce v Číhani na Klatovsku, kde měl na starosti plemeno dvouletého bandoga, protože jeho majitelka byla dlouhodobě mimo obec. Mladík ale na psal nebral ohled a nechal ho týdny bez jídla a pití, což se pro něj stalo smrtelným. Majitelku psa zalarmovali až sousedé, kterým byl divný zápach z domu. Po otevření dveří jí však zůstaly jen oči pro pláč. Když příbuzní Petra K. psa zakopávali, svědci zavolali na policii, díky čemuž se celý případ dostal k soudu.

Směšná pokuta za utýrání psa

Kde kdo by v tomto ohledu čekal nepodmíněný trest vězení. Původně mladíkovi hrozilo šesti měsíční vězení, ale díky jeho bezúhonosti odešel od klatovského okresního soudu jen s pokutou ve výši 20 tisíc korun, kterou musí uhradit v zákonné lhůtě. Pokud by se tak nestalo, hrozilo by mu odnětí svobody na tři měsíce.

A jak se vy díváte na tento případ? Zdá se vám za tak brutální týrání zvířete trest adekvátní?

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 3.12.2014

Komentáře - Utýral psa. Od soudu odešel jen s pokutou

Dnes má svátek: Babeta, Dingo, Felicia. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK