Srdce?

Dobrý den pane doktore, prosím o radu. Máme 4letou fenku parson russel terier. Odjakživa byla velmi živá, bylo nemožné ji unavit. Když jí byli cca 2 roky, házeli jsme ji balonek, žádná výjimečná zátěž, tak jako vždy. Po chvíli jsme zaregistrovali, jako by ji zadní nohy přestali sloužit a musela si lehnout. Odpočinula si a byla v pohodě. Od té doby nic, až ted asi před měsícem se to zopakovalo. dopoledne jsme se byli koupat na přehradě (ráda plave), po zbytek dne byla velmi klidná a kolem šesté večer ji zase jakoby přestali sloužit nohy zadní, měla je velmi slabé a byl problém udržet rovnováhu a vůbec se na nohách udržet. Po té se i vyzvracela, jen trávu se šťávami teda. Bylo dosti horko, myslela jsem, jestli nebyla dehydrovaná. Na veterině nám doktorka sdělila, že dehydrovaná není, že by to viděla spíše na svalovou únavu.Dostala léky na uvolnění svalů a zklidnění žaludku.Další den jsme šli ještě na krev, ta byla v pořádku. (Krátce na to začala hárat) Min.týden se to stalo znova, běhala za balonkem, pouze chvilku a najednou si lehla a tentokrát se nemohla ani zvednout, když jsme ji pomohli, tak se prošla,ale nohy měla zase velmi těžké a trochu je jakoby courala. (cca před 2měsícema měla 2 klíštata) Hned se vyčůrala a vykakala. Po chvilce, kdy byla v klidu, tak byla zase v pořádku. Ale tyhle stavy jsou horší a horší. Veterinář ji dal zase nějaké vitaminy na svaly, krev byla opět v pořádku. Říkal, že by to viděl na problémy se srdíčkem a že máme udělat podrobné vyšetření srdce. Je vidět, že není ve své kůži. Dřív by se ji balonek mohl házet hodinu, pauzu jsme ji museli nařídit my, ona by nepřestala. Ted ji hodíme balonek opravdu jen párkrát a hned je hrozně zadýchaná. Chtěla jsem Vás poprosit o Váš názor a popřípadě, jestli nevíte o nějakém specialistovi na srdce???? Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz Srdce?

 Dobrý den,

určitě bych Vám při náhlých slabostech, kdy není fenka schopná udržet se na nohou a zrychleně dýchá, doporučila vyšetření srdce, sestávající z vyšetření klinického, tj. hlavně poslech srdce a poté také rtg hrudníku ve dvou projekcích. Pokud by ani zde nebyl nález jasný, dá se srdce ještě vyšetřit pomocí ultrazvuku, což je metoda nejpřesnější a přesně odhalí konkrétní srdeční vadu.

Co se týče specialistů, nejznámnějším veterinárním kardiologem je MVDr. Karel Najman (Praha). jinak kardiologů je spousta všude, záleží dle místa Vašeho bydliště. U nás na klinice pracuje MVDr. Teplá, která se kardiologií také zabývá,

S pozdravem MVDr. Věra Šiklová

Veterinární klinika HKvet, Hradec Králové

Podobné dotazy a rady z poradny

Tahání zadních nohou

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda někdo nemáte podobný problém jako my,..…
zobrazit »

problém se schody

Dobrý den, přečetla jsem si obdobný problém s pejskem na Vašich stránkách.…
zobrazit »

luxace pately

ahojki, prosím, poradíte mi někdo nebo nemáte alespoň nějaké zkušenosti? …
zobrazit »

nateklé klouby

Dobrý den, mám dotaz ohledně mého štěněte NO. Je mu 10 týdnů. Štěně má výrazné…
zobrazit »

problémy s kouby

Máme 8 měsíců starého psa brazilské fily. Čas od času se u něj projevuje…
zobrazit »

nohy

Dobrý den,mám doma ročního jorkšíra.už dva dny ho trápí prdy.ale bohužel tak…
zobrazit »

Nechutenství a problémy s pohybem

Dobrý den, jsme majiteli skoro 15-letého Slovenského čuvače. Asi před rokem a…
zobrazit »

Problémy s přední packou

Dobrý den, prosíme o radu: máme čtrnáctiletého jezevčíka, přibližně před půl…
zobrazit »

Panostitida

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak nejlépe postupovat při léčení…
zobrazit »

Vazy v koleni

Dobrý den, dnes ráno náš pejsek spadl z postele, hrozně kňučel a zadní nožičku…
zobrazit »

Komentáře - Srdce?

Dnes má svátek: Brix, Dášenka. Přejít na psí jména »