Dokáže si pes zvyknout na bouřky a blesky?

I pro člověka může být bouřka blesky něčím, co mu příliš nedělá dobře. Klid, záblesk a najednou rána jak z děla. Lekli jste se? A teď si představte, jak musí být v takové situaci psům, kteří mají daleko citlivější sluch. Existuje nějaká možnost, jak psa na toto připravit?

Psa netrestejte!

Podle nadpisu by vás mohla napadnout otázka "Za co?", jenže jsou lidé, kteří nechápu, že pes se bojí bouřky a potrestají ho třeba za to, že se ze strachu počůral nebo se vykálel. Pes za nic rozhodně nemůže. Této možnosti můžete předejít tak, že ho půjdete vyvenčit ještě před tím, než se bouřka přižene.

Vhodný úkryt

Stává se, že jakmile zahřmí, pes se zvedne a hledá si místo, kam by "se schoval". Tím schováním myslíme místo pod gaučem, postelí nebo stolem. Snaží se totiž zvuky co nejméně utlumit. Pokud pejskovi chcete pomoci, nějaký takový úkryt mu pro všechny možné případy připravte. Temné zákoutí je ideální, dejte mu tam deku a třeba oblíbené hračky.

Způsoby zvykáni si na bouřku

Mnoho majitelů psů si myslí, že pes se dá naučit na to, aby se nebál velkého rámusu. Není to tak úplně pravda. Někteří psi se prostě již narodí s tím, že neznají strach. Nějaké to hřmění nebo silvestrovské oslavy přežijí ve zdraví. Bývají to ale jen vyjímky. Lze tedy u psa potlačit strach? Na to je těžké odpovědět. Někdo praktikuje audio nahrávky se zvukem hřmění, které mu jsou poštěny v nepravidelných intervalech s nízkou hlasitostí. Postupně, pokud se u psa projeví pokrok, se hlasitost zvyšuje. Není to ale otázka několika dnů, spíše jde o týdny a není jisté, zda se to úplně podaří. Úplný strach ale zřejmě nikdy nezmizí. Další z možností je, že během bouřky budete se psem. Přece jen, pocit, že u něj někdo je, bude pro vašeho parťáka mnohem příjemnější. Zkuste ho třeba i zabavit nějakou hrou, při které nebude vnímat, co se venku děje.

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 31.8.2015

Komentáře - Dokáže si pes zvyknout na bouřky a blesky?

Dnes má svátek: Arči, Bejby. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK