Novela veterinárního zákona: Nové pasy pro psy budou dražší

Pokud na dovolené v zahraničí nesmí chybět ani váš čtyřnohý přítel, v příštím roce budete muset řešit nový pas pro psa. Ukládá to novela veterinárního zákona, která vychází ze směrnic EU. Vyřízeního nového pasu bude i dražší.

V minulých dnech poslanci schválili novelu veterinárního zákona, která zkomplikuje majitelům psů cestování do zahraničí. Ti totiž budou muset vyřídit nový cestovní pas pro psa, který doznal změnu. V jedné jeho části bude samolepící fólie, která uchrání zapsaná data. Díky těmto změnám si majitelé za nové pasy mírně připlatí, protože dojde ke zvýšení nákladu pro výrobce a distributory. V současné době stojí jeho vyřízení zhruba 200 až 300 korun.

Celou věc dostane na stůl Senát, jehož úkolem je novelu podpořit. Pokud by se tak nestalo, hrozilo by unijní řízení, na které by doplatili hlavně ti majitelé, kteří by se chtěli v příštím roce vydat do zahraničí i se psem. V takovém případě by to nebylo možné, neboť by se vydávání zvířecích pasů zastavilo.

Čtěte i náš další článek - Bezpečně na cestách se psem v autě.

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 3.10.2014


Komentáře - Novela veterinárního zákona: Nové pasy pro psy budou dražší

Dnes má svátek: Babeta, Dingo, Felicia. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK