Pes Hector dostal díky protézám druhou šanci

Psi to ve svém životě nemají mnohdy lehké. Kromě týrání ze strany majitelů se mnohdy musí vypořádat i se složitějšími nemocemi. Jedním z takových případů je i pes Hector, který před několika týdny obdržel protézy na zadní nohy. Jak si s nimi užívá procházky se můžete podívat v našem videu.

Pes bojovník

Pamatujete si na náš článek o omrzlinách? Přesně ty se staly Hectorovi osudným. Jako opuštěnému štěněti mu před dvěma lety při -40°C přimrzly k zemi zadní packy a kus ocasu. Kříženec border kolie putoval do útulku, kde si jej všimla jedna majitelka a vzala si ho domů. Jeho osud jí nebyl lhostejný, nejprve mu pořídila provizorní protézy, které ale nefungovaly tak, jak by měly. Na řadu přišla veřejná sbírka a díky velké solidaritě lidí se podařilo sehnat potřebný obnos peněz na výrobu nových. Hector si díky protézám opět užívá život na plno. Snem jeho majitelky je, aby se stal asistenčním psem a pomáhal lidem, kteří přišli o končetiny.

Zdroj: youtube

Autor: Kamil Štajgl | 25.12.2014
Video Dog given new legs after losing paws when they froze to ground

Komentáře - Pes Hector dostal díky protézám druhou šanci

Dnes má svátek: Žak, Hawkie, Žaky. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK