S jarním obdobím se probouzí i psí paraziti. Prevence je na místě

Tak už je to tady. Opět se můžeme těšit na příjemné jarní procházky s pejskem, protože není nic lepšího, než pomalu nasávat vůni probouzející se přírody a vidět šťastného psa při pobíhání po loukách a polích. Jenže s přírodou se probouzí i psí paraziti a na ně bychom měli být připraveni.

Jak si poradit s klíštětem

Stačí jedno vběhnutí do vysoké trávy a váš pes si sebou domů v srsti nese nezvané návštěvníky. Klíšťat je v tomto období velký výskyt. Napomohla tomu i mírná zima. Na místě je tedy prevence, kdy jsou v chovatelských potřebách k dostání různé přípravky a obojky, které by měli možnost nasatí klíštěte eliminovat. Jakým způsobem se klíště odstraňuje a další rady a tipy si můžete přečíst v článku "Jak na klíšťata u psů - odstranění a prevence".

Blecha psí

Že má váš pejsek blechy poznáte podle červených skvrnek od jejího kousnutí. Dalším příznakem jsou černá zrnka v srsti, což je bleší trus. Celkově je kůže pejska podrážděná, červená a pes se neustále drbe, protože ho postižená místa svrbí. Léčba se provádí pomocí insekticidního prostředku, kdy se ošetří nejen pes, ale i pelech. Jako prevence proti výskytu blech se doporučují tablety, spreje, apod.

Škrkavka

Parazit, který se žije v tenském střevě. Je velmi nebezpečný pro štěňata, neboť při hormonálních změnách u fen se dostává do krevního oběhu a tedy i do plodů. Je nutné psy pravidelně odčervovat.

Ušní svrab

Někdy také nazývaný jako prašivina, je roztoč, který žije na kůži zevního zvukovodu a způsobuje zánět. Nemoc se projevuje svěděním, pes si neustále drbe ucho a třepe hlavou. Ve zvukovodu je vidět ušní maz zbarvený do hněda. Léčbu nasadí veterinář. Nejčastěji se aplikuej kapička přípravku za krk. Samozřejmostí je i čištění uší k tomu určenými roztoky.

Všenka psí

Živí se nejčastěji kožním mazem a na povrchu zrohovatělou kůží. Nejsou přenosné na člověka. K jejich odstranění se používají speciální roztoky a doporučuje se také srst vyčesávat.

Zdroj foto: foter.com

Autor: Kamil Štajgl | 28.3.2015

Komentáře - S jarním obdobím se probouzí i psí paraziti. Prevence je na místě

Dnes má svátek: Dar, Fido, Jáva. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK