Tak trochu jiný pes. Líbí se vám?

Co byste řekli tomu, že by váš pes nikdy nelínal, neslintal by, nevykonával žádnou potřebu a kdykoliv by vás štval neustálým dožadováním přízně, jednoduše byste jej vypli. Už tušíte, koho vám chceme představit?

Berte tento článek trošku jako odlehčení od té klasické psí tématiky. Psali jsme o tom, co dělat, aby pes přežil zimu, jak se správně starat o psí srst nebo jak velký je problém s množírnami. Nyní vám představíme svět psů z hlediska vědy a techniky. Spoty je čtyřnohý přítel, který se "narodil" v laboratořích Boston Dynamics a hned si připsal váhu sedmdesát kilogramů. Pohybuje se za pomocí hydrauliky, která nahrazuje svaly a samozřejmě i s pomocí baterií. Na klasický čenich zapomeňte. Ten nahradila řada senzorů a místo očí najdete na Spotym rotující laser, díky kterému se dokáže orientovat a vyhnout různým překážkám.

Terén zvládá na výbornou

Co by to bylo za robopsa, kdyby nezvládal prvky terénu. Tento dokáže vyjít strmý svah, pohybovat se na zmrzlém terénu nebo zdolat schody. Perličkou je, že odolá a ustojí i kopanec do žeber. A proč to všechno? Spoty má být pomocníkem při záchranných akcích a živelných pohromách a měl by tak při těchto úkolech zastoupit cvičenné psy, kteří mnohdy riskují pod sutinami svůj život. Ostatně, mrkněte na video. Není nad klasického chlupatého miláčka, že?

Zdroj: youtube

Autor: Kamil Štajgl | 10.2.2015
Video Introducing Spot

Komentáře - Tak trochu jiný pes. Líbí se vám?

Dnes má svátek: Chico, Chris, Zorro. Přejít na psí jména »

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK